Z powodu upału na kilka godzin przerwano we wtorek rywalizację na części kortów podczas tenisowego turnieju Australian Open.

Spotkania na niezadaszonych kortach zostały przerwane, gdy temperatura powietrza zaczęła przekraczać 35 stopni Celsjusza.

Termometry wskazywały później nawet 37 stopni. Z tego powodu przerwano aż 10 spotkań.

Mecz Magdy Linette z Egipcjanką Mayar Sherif zaplanowano jako trzeci na korcie numer 12 i pierwotnie miał się rozpocząć po godz. 5 czasu polskiego. Nastąpiło jednak wielogodzinne opóźnienie.

W światowym rankingu Linette zajmuje 45. miejsce, a Sherif 54. 30-letnia Polka z cztery lata młodszą Egipcjanką do tej pory jeszcze nie grała. W październiku w Parmie Sherif odniosła jedyne w karierze turniejowe zwycięstwo. W drugiej rundzie prawdopodobną rywalką zwyciężczyni będzie Estonka Anett Kontaveit (nr 16.), którą czeka spotkanie z 85. na liście WTA Austriaczką Julią Grabher.

Bez trudu we wtorek awansowały Caroline Garcia i Aryna Sabalenka. Rozstawiona z numerem czwarty Francuzka pokonała Kanadyjkę Katherine Sebov 6:3, 6:0, a grająca z "piątką" Białorusinka wygrała z Czeszką Terezą Martincovą 6:1, 6:4.

At 1:12pm the AO Heat Stress Scale reached 4 and the heat policy came into play. This means singles players can take a 10-minute break - women between the second and third set and men between the third and fourth set - of their matches.