Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a Barcelona pokonała u siebie Elche 3:0 w 6. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Polski piłkarz ma już osiem goli w tym sezonie i prowadzi w klasyfikacji strzelców. "Duma Katalonii" przynajmniej do niedzieli będzie liderem tabeli.

Polak do siatki trafił najpierw w 34. minucie, gdy musiał tylko wepchnąć piłkę do pustej bramki po podaniu 18-letniego Alejandro Balde. Wówczas goście grali już w dziesiątkę, bo w 14. minucie za faul na wychodzącym na czystą pozycję Lewandowskim czerwoną kartką ukarany został ich kapitan Gonzalo Verdu.

LEWY SI NIE ZATRZYMUJE! Kapitan reprezentacji Polski kolejny raz w tym sezonie wpisuje si na list strzelcw! Zapraszamy do Eleven Sports 1! #lazabawa pic.twitter.com/u6VuHCFR8y

ELEVENSPORTSPLSeptember 17, 2022

Na 2:0 podwyższył Holender Memphis Depay (41.), a Lewandowski wpisał się na listę strzelców niedługo po przerwie (48.), gdy miał przed sobą dwóch obrońców, ale już nie bramkarza rywali. Tę sytuację wypracował mu Depay.

DUBLET ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! Polak podwysza prowadzenie FC Barcelony w meczu z Elche CF! Wczcie Eleven Sports 1, bo tutaj moe si jeszcze duo wydarzy! #lazabawa pic.twitter.com/Y5daZy1yJU

"’Killer’ zawsze jest tam, gdzie powinien być" - napisano o Polaku w internetowym serwisie dziennika "Marca".

W 72. minucie trener Xavi zdecydował się wprowadzić Ferrana Torresa w miejsce Lewandowskiego. Wynik meczu już się nie zmienił. Elche oddało jedyny strzał - licząc celne i niecelne - w 90. minucie, ale niemiecki bramkarz gospodarz Marc-Andre ter Stegen nie miał problemu z jego obroną.

To piąte z rzędu ligowe zwycięstwo "Dumy Katalonii", która z 16 punktami prowadzi w tabeli. O jeden mniej zgromadził Real Madryt, który w tym sezonie wygrał wszystkie swoje dotychczasowe mecze o stawkę. Broniący tytułu "Królewscy" w niedzielę zagrają w derbach stolicy Hiszpanii z Atletico na stadionie rywala.