W przyszłą niedzielę wielkie święto dla fanów niemieckiego futbolu. Na Westfalenstadion w Dortmundzie odbędzie się mecz o Superpuchar. Przy ponad 80-tysięcznej publiczności wicemistrz, Borussia, zmierzy się z mistrzem, Bayernem Monachium. Mecz o Superpuchar Niemiec Borussia Dortmund - Bayern Monachium na żywo na antenie Eurosport 2, początek 20:30.

Słynny "Der Klassiker" będzie dla obu ekip ostatnim sprawdzianem przed startem nowego sezonu Bundesligi.

Będzie to również pierwszy oficjalny mecz Carlo Ancelottiego jako trenera Bayernu Monachium. Włoch na pewno będzie chciał rozpocząć swoją przygodę w nowym klubie od zdobycia trofeum, na które Bawarczycy czekają już cztery lata.

Jak zwykle mecz Borussii z Bayernem będzie również "polskim pojedynkiem". Po jednej i drugiej stronie boiska zobaczymy reprezentantów Polski - Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego.

Jednym z głównych bohaterów będzie też Mario Goetze, który po trzech latach grania w Bayernie Monachium wraca do składu Borussii Dortmund. Jego odejście w 2013 roku do "Bawarczyków" wywołało spory szum wśród kibiców BVB i odzyskanie zaufania fanów swojego macierzystego klubu będzie niezwykle trudne.

Mieliśmy dla Was podwójną wejściówkę na ten wyjątkowy mecz. Aby ją zdobyć trzeba było opatrzyć komentarzem poniższe zdjęcie. Nasze redakcyjne jury wyróżniło wpis pana Kuby z Cieplewa.

    

Cytat

Każdy z Was może stać na moim miejscu. "Kariera jest w waszych rękach"

* RMF FM ani Eurosport nie pokrywają kosztów podróży i noclegu. Nagroda obejmuje jedynie bilety na mecz.

Na zdjęciu Robert Lewandowski wraz z pucharem Niemiec.

(MKam)