Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w słoweńskiej miejscowości Velenje. Drugie miejsce zajęli ex aequo Stefan Hula i Austriak David Unterberger. Stoch dzień wcześniej wygrał konkurs w Kranju.

Stoch jest od początku sezonu letniego w doskonałej formie. W piątek na skoczni w Kranju był drugi, wczoraj zdecydowanie triumfował, także dziś na obiekcie w Velenje nie dał rywalom żadnych szans.

Polak objął prowadzenie po pierwszej serii po najdłuższym w konkursie skoku na odległość 93,5 m. W drugiej wylądował na 90 m, zapewnił sobie zwycięstwo w konkursie i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

Drugie miejsce ex aequo zajęli Stefan Hula i Austriak David Unterberger. Po pierwszej serii Austriak był drugi po skoku na odległość 89 m, a Hula 5. - 86,5 m. W serii finałowej Polak wylądował na 89 metrze, Austriak miał skok o 3,5 m krótszy i obaj ukończyli konkurs z notą 240 pkt, gdy łączna nota Stocha wyniosła 255,5 pkt.

Na czwartym miejscu uplasował się Austriak Markus Eggenhofer - 238,5 pkt (87,5 i 87 m), piąty był Słoweniec Mitja Meznar - 234,5 pkt (85 i 88 m), a szósty jego rodak Primoż Pikl - 234,0 pkt (87,5 i 86 m).

W Velenje dobrze wypadli pozostali skoczkowie kadry Polski prowadzeni przez trenera Łukasza Kruczka. Maciej Kot zajął 7. miejsce - 229,5 pkt (87 i 85 m), Dawid Kubacki (85 i 82,5 m) i Krzysztof Miętus (83,5 i 84,5 m) zostali sklasyfikowani ex aequo na 16. pozycji z notą 221,5 pkt, a Łukasz Rutkowski był 27. - 203 pkt (84 i 77 m). Najsłabiej wypadł Marcin Bachleda, który skoczył 78 metrów, zajął 50. miejsce i nie awansował do serii finałowej.

Następne konkursy letniego Pucharu Kontynentalnego zaplanowane są w dniach 9 i 10 lipca w niemieckim Garmisch-Partenkirchen.