Mariusz Pawełek odszedł z Wisły Kraków i związał się z Konyasporem Kulubu. Oficjalna strona beniaminka tureckiej ekstraklasy poinformowała, że polski bramkarz podpisał kontrakt na półtora roku.

Negocjacje Pawełka z działaczami Wisły Kraków w sprawie nowej umowy nie przyniosły rezultatu i zawodnik mógł odejść bez odstępnego. W Konyasporze o miejsce w bramce będzie rywalizował z Gokhanem Tokgozem. W najbliższym czasie 29-letni golkiper ma dołączyć do piłkarzy tureckiego zespołu, którzy przebywają na zgrupowaniu w Belek.

Pawełek występował w krakowskim zespole przez ostatnie pięć lat. W tym czasie dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski (w 2008 i 2009 roku). Wcześniej grał w Odrze Wodzisław. Jego nowy klub po 17 kolejkach z dorobkiem 14 punktów zajmuje 16., spadkowe miejsce, w tureckiej ekstraklasie.

Mariusz Pawełek to już trzeci zawodnik Wisły Kraków, który w ostatnich dniach zdecydował się na przeprowadzkę do Turcji. We wtorek do drużyny Trabzonsporu mają bowiem dołączyć Paweł i Piotr Brożkowie. Latem z tym klubem związał się też inny były wiślak Arkadiusz Głowacki.