Borussia Dortmund rozbiła VfL Wolfsburg wygrywając 5:1 w sobotnim meczu 12. kolejki Bundesligi. W zespole mistrza Niemiec po raz kolejny błysnęli Polacy - gola i asystę zanotował Robert Lewandowski, a dwie asysty dołożył również Łukasz Piszczek.

Do przerwy drużyna Juergena Kloppa prowadziła 2:0 po golach Mario Goetze i Shinjiego Kagawy, do którego w 45. minucie zagrywał Lewandowski. W 59. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Aleksander Hleb, ale później strzelali już tylko gospodarze. W 61. minucie podanie Piszczka na gola zamienił Sven Bender, a pięć minut później na 4:1 strzelił Lewandowski. Wynik po zagraniu Piszczka w 78. minucie ustalił Goetze.

Lewandowski spędził na boisku 74 minuty, a zmienił go Lucas Barrios. Piszczek pozostał na murawie do końcowego gwizdka, a cały mecz z ławki rezerwowych obserwował Jakub Błaszczykowski.

Mniej szczęścia miało FC Koeln Adama Matuszczyka i Sławomira Peszki, które prowadziło już 2:0 z Werderem Brema, by ostatecznie przegrać 2:3. Do przerwy doskonałe zawody rozgrywał Lukas Podolski, który zaliczył bramkę i asystę, ale w drugiej połowie koncert gry dał Claudio Pizarro, który pomiędzy 49. i 86. minutą skompletował klasycznego hat-tricka.

W podstawowym składzie gości pojawił się tylko Peszko, którego w 71. minucie zastąpił na boisku drugi z naszych reprezentantów.

W pozostałych starciach Borussia Moenchengladbach pokonała Herthę Berlin, SC Freiburg wygrał z FC Nuernberg, a TSG Hoffenheim zremisowało z FC Kaiserslautern.