Złota rączka to fachowiec o szerokim zakresie kompetencji. Korzystanie z jej usług może zaoszczędzić czas i pieniądze, zminimalizować stres i poprawić komfort funkcjonowania w domu. Złota rączka złoży meble i wykona drobne naprawy, takie jak: wymiana cieknącej uszczelki czy przykręcenie półki. W samej Warszawie możesz znaleźć kilka tysięcy ogłoszeń handymanów. Jak wybrać takiego, który rzeczywiście zna się na rzeczy i skutecznie usunie domowe usterki?

Złota rączka - ekspert drobnych napraw

Chociaż złota rączka kojarzy się z osobą, która zna się na wszystkim i zakres jej usług jest rzeczywiście imponujący, to do poważniejszych usterek instalacji elektrycznej czy hydraulicznej powinieneś wezwać specjalistę - elektryka lub hydraulika. Czym zajmuje się złota rączka?

Złota rączka szybko i sprawnie wykona drobne naprawy i usługi:

 • przepcha zlew,
 • wymieni cieknącą uszczelkę,
 • przykręci półkę,
 • naprawi sprzęt AGD/RTV,
 • przeprowadzi prace remontowe,
 • złoży meble,
 • zamocuje poluzowane gniazdko elektryczne.

Zakres usług jest znacznie szerszy, a ich jakość zależy od wiedzy i umiejętności konkretnego fachowca. Każdy może zacząć oferować swoje usługi jako złota rączka. Zatrudniając konkretną osobę, która ogłasza się samodzielnie, kieruj się ocenami jej pracy w sieci lub korzystaj z usług firm, które weryfikują kompetencje swoich pracowników.

Elektryk, hydraulik - kiedy skorzystać z ich usług?

Powiedzieliśmy, że złota rączka może zamocować poluzowane gniazdko elektryczne, jednak nie naprawi zepsutej instalacji elektrycznej.

Najczęstszymi powodami awarii są przeciążenia, przepięcia i zwarcia przewodów. Tego typu usterki mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa mieszkańców lub urządzeń elektronicznych, ponieważ w skrajnych przypadkach może dojść do pożaru mieszkania lub uszkodzenia sprzętów. Warto mieć pewność prawidłowej naprawy i do usterki niezwłocznie wezwać wykwalifikowanego elektryka.

Podobnie w przypadku zepsutych rur i kanalizacji czy też wymiany sanitariatów - lepiej wezwać hydraulika. Konsekwencje nieodpowiednio zrealizowanej usługi mogą realnie nadwyrężyć Twój portfel. Kolejne usterki, a idące za nimi wymiany lub zalanie sąsiada... Tego z pewnością wolałbyś uniknąć.

Drobne naprawy - jak znaleźć dobrą złotą rączkę w Warszawie?

Znalezienie złotej rączki w Warszawie to nie lada wyzwanie. Wystarczy powiedzieć, że do wyboru jest kilka tysięcy ogłoszeń. Większość z nich zmuszeni jesteśmy weryfikować samodzielnie, wertując i porównując dziesiątki opinii.

Jakie cechy wyróżniają dobrego fachowca od drobnych napraw?

 • Doświadczenie i zweryfikowane umiejętności - zatrudnianie niedoświadczonej osoby, która dopiero zaczyna w zawodzie, niesie za sobą ryzyko niedociągnięć. Lepiej zadbać, aby zaprosić do domu prawdziwego fachowca.
 • Terminowość i sumienność - z pewnością chcesz uniknąć sytuacji, w której czekasz na wykonawcę usługi, a on... zapomina, że się z Tobą umówił. Chociaż to niedopuszczalne, takie sytuacje się zdarzają. Na szczęście niezadowoleniem dzielimy się najłatwiej, dlatego nieterminowy wykonawca będzie miał negatywne opinie w sieci.
 • Szybki termin - domowe usterki są bardzo uciążliwe i zrozumiałe, że nie chcesz czekać. Dlatego szybki termin będzie jednym z istotnych parametrów wyboru fachowca.
 • Przejrzysty cennik - choć wiemy, że niskie ceny oferowane przez złotą rączkę mogą być jednym z ważniejszych kryteriów wyboru, to obok niego stawiamy transparentność. Dobrze mieć dostęp do cennika usług, żeby nie narazić się na niespodziewane koszty (np. dojazdu do klienta), o których ktoś w rozmowie telefonicznej zapomniał wspomnieć.
 • Dobry kontakt pousługowy- warto wiedzieć, z kim się kontaktować w celu złożenia reklamacji. Zdarzają się wykonawcy, którzy po zrealizowanej usłudze ignorują skargi lub za naprawę czegoś, co sami zepsuli, życzą sobie dodatkowe opłaty.

Pamiętaj, że pośpiech i desperacja są najgorszymi doradcami. Jeśli nie chcesz szukać złotej rączki samodzielnie, jest rozwiązanie, które zdejmie z Twoich barków wszystkie trudy związane z weryfikacją jej umiejętności.

Usługi OBI - sposób na łatwe znalezienie najlepszej złotej rączki w Warszawie

Z pewnością znasz OBI. To sieć marketów oferujących bogaty asortyment produktów do domu i ogrodu. W OBI możesz zaopatrzyć się w artykuły budowlane, wykończeniowe i dekoracyjne.

Czy wiesz, że ta sieć marketów świadczy również szeroki wachlarz usług? OBI nawiązuje współpracę z lokalnymi wykonawcami, dzięki temu oferuje swoim klientom montaż zakupionych w markecie produktów i przeprowadzenie drobnych napraw. Dlaczego powinno Cię to zainteresować?

Wykonawcy OBI to m.in. złote rączki z Warszawy, których kwalifikacje i umiejętności zostały skrupulatnie zweryfikowane, a jakość świadczonych przez nich usług jest ciągle monitorowana. Market daje gwarancję jakości i pełną opiekę na czas trwania projektu. To wszystko oznacza, że korzystając z pomocy OBI, nie musisz się o nic martwić - ani weryfikacją fachowca, ani o to, czy naprawa lub montaż będą przeprowadzone prawidłowo. Wystarczy, że zamówisz usługę w dziale obsługi klienta.

Złota rączka w Warszawie - przejdź do serwisu mobilnego OBI >>

Lista świadczonych przez OBI usług jest naprawdę długa. Jeśli w Twoim domu cieknie kran, potrzebujesz montażu drzwi czy przycięcia blatu na wymiar - skieruj swoje kroki właśnie do OBI (lub po prostu zadzwoń do działu obsługi klienta). Market organizuje pracę wykonawców tak, aby klienci otrzymali szybką pomoc. W razie niepożądanych sytuacji wiesz, gdzie dzwonić ze skargą. Wykonawcy OBI mają obowiązkowe ubezpieczenie OC, z którego pokryte są szkody powstałe w trakcie realizacji projektu. Na stronie internetowej OBI znajdziesz zestawienie oferowanych usług z uwzględnieniem czynności, które mieszczą się w ich zakresie. Do tego zyskujesz dostęp do cennika - od razu wiesz, co i ile kosztuje. Istotne jest też, że dojazd do klienta jest wliczony w cenę usługi.

Pewność, że zapraszasz do siebie sprawdzonego fachowca, szybki termin, przystępne i przejrzyste ceny to coś, czym z pewnością warto się zainteresować.