W środę zima zaatakowała m.in. Poznań, gdzie spadło już sporo śniegu. Sypnęło też we Wrocławiu i okolicach. IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed intensywnymi opadami w dziewięciu województwach. Pojawiły się też alerty RCB.

REKLAMA

  • IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w dziewięciu województwach - może spaść nawet do 25 cm białego puchu.
  • Ostrzeżenia I stopnia obowiązują w zachodniej części Podlasia, na Mazowszu, Warmii i Mazurach, Kujawach i Pomorzu, Dolnym Śląsku, wschodniej Warmii i Mazurach, Łódzkiem, Wielkopolsce oraz Śląsku - prognozowane przyrosty pokrywy śnieżnej od 10 do 15 cm.
  • Ostrzeżenia II stopnia wydano dla województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, wschodniej Wielkopolski, dolnośląskiego oraz zachodniej części Łódzkiego - spodziewane opady śniegu do 25 cm.
  • Chcesz być na bieżąco? Odwiedź stronę główną RMF24.pl.

Kolejny atak zimy

Nawet 10 centymetrów śniegu mogli zobaczyć dziś o poranku poznaniacy - informuje reporter RMF FM Beniamin Kubiak-Piłat. Zasypane zostały chodniki, drogi, zaparkowane samochody oraz torowiska.

Tramwaje dojeżdżające do przystanku Małe Garbary miały problem z pokonaniem swojej trasy na wysokości starej synagogi i komendy wojewódzkiej PSP.

W całym mieście na ulice wyjechały pługopiaskarki.

W nocy mocno padało także na Dolnym Śląsku. Biało zrobiło się we Wrocławiu.

Intensywne opady nie sparaliżowały miasta, ale spowodowały dłuższe korki. Stoi m.in. Karkonoska, Opolska i Hallera. Drogi w regionie są przejezdne - informuje nasza reporterka Martyna Czerwińska.

W wielu miejscach są problemy z energią, m.in. w powiatach wałbrzyskim i kłodzkim, gdzie ponad 3 tysiące gospodarstw nie ma prądu.

26.XI.2025 #Prognoza opadu na 8 godzin (Model MERGE) #IMGW #POGODA #METEO pic.twitter.com/6XnuOoWO7Z

IMGWmeteoNovember 26, 2025

Ostrzeżenia I i II stopnia

We wtorek IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w dziewięciu województwach. Może tam spaść do 25 cm śniegu.

Instytut wydał ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla zachodniej części woj. podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i woj. śląskiego. Prognozuje tam opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm.

Alerty będą obowiązywały od nocy z wtorku na środę do czwartku do godz. 8.00.

Ostrzeżenia II stopnia wydał dla województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, a także dla wschodniej części woj. wielkopolskiego, dolnośląskiego i dla zachodniej części woj. łódzkiego. Prognozuje tam opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 25 cm. Ostrzeżenia te obowiązują od nocy z wtorku na środę do czwartku do godz. 6.00.

NOWE OSTRZEENIA IMGW Intensywne opady niegu - 1 26.11, 00:00 27.11, 08:00 Intensywne opady niegu - 2 26.11, 02:00 27.11, 06:00 Uwaga na trudne warunki na drogach!#IMGW #nieg #pogoda #ostrzeenieLink do filmuhttps://t.co/x87D1jyMjJ pic.twitter.com/SgETbxURXO

IMGWmeteoNovember 25, 2025

Alerty RCB

Dla terenów objętych najnowszymi ostrzeżeniami, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert, który będzie obowiązywał w środę i czwartek. W części województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego prognozowane są intensywne opady śniegu.

"Zachowaj ostrożność na drogach i chodnikach. Śledź komunikaty drogowe" - alarmuje RCB.

Obowiązują również wydane w poniedziałek ostrzeżenia II stopnia przed roztopami, które obejmują część województwa podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Alerty obowiązują od północy w nocy z wtorku na środę do godzin wieczornych w środę. Instytut prognozuje wzrost temperatury powietrza, opady deszczu powodujące odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna wyniesie na tym obszarze od 1 do 4 st. C. Suma opadów deszczu od 5 mm do 15 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 proc.

Ostrzeżenie I stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Ostrzeżenie II stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Sprawdź mapy pogodowe