Podcast: Rozmowy

Posłuchajcie intrygujących wywiadów z ciekawymi ludźmi. Za mikrofonem dziennikarze RMF FM.
Odszkodowania za zimowe upadki
Kilkanaście tysięcy osób od początku sezonu zimowego uzyskało odszkodowania za wypadki związane ze śliską nawierzchnią. Michał Dobrołowicz rozmawiał o tym z radcami prawnymi Joanną Smerczyńską-Smulczyk i Krzysztofem Jaworskim.
Poniedziałek, 21 stycznia
 • Play-offy, czyli najważniejsza część sezonu hokejowego

  W polskiej hokej lidze rozpoczęła się najważniejsza część sezonu, czyli play-offy. Za nami pierwsze mecze. Niestety, do meczu barażowego o utrzymanie nie przystąpi z powodów finansowych Polonia Bytom. O sytuacji klubów w polskiej hokej lidze, a także o tym, czym różni się sezon zasadniczy od gry o medale z Leszkiem Laszkiewiczem, byłym hokeistą w Jastrzębiu, rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.
  Wczoraj, 18 lutego
 • E-sport

  W katowickim spodku znów świat wirtualny będzie przenikał się z realnym. W ostatni weekend lutego i pierwszy weekend marca odbędzie się tam Intel Extreme Masters, czyli finały 13. sezonu mistrzostw świata w grach komputerowych. Z Aleksandrem Szlachetko z ESL Polska, organizatora imprezy, o rozwoju e-sportu rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.
  Niedziela, 17 lutego
 • Polski Kret na Marsie

  Już 22 lutego polski Kret rozpocznie procedurę wkopywania się w grunt Marsa. We wtorek wieczorem sonda InSight ustawiła go wraz z sondą termiczną na powierzchni Czerwonej Planety, trwają testy, aktualny plan przewiduje początek operacji na przyszły piątek. Kret ma zagłębić się na 5 metrów i pomóc w badaniach przepływu ciepła z wnętrza planety. O tym, jak ma wyglądać jego praca, mówi Grzegorzowi Jasińskiemu jeden z jego twórców dr Jerzy Grygorczuk z firmy Astronika.
  Niedziela, 17 lutego
 • Czego potrzeba polskiej nauce?

  Grzegorz Jasiński rozmawiał z dyrektorem Narodowego Centrum Nauki, profesorem Zbigniewem Błockim
  Sobota, 16 lutego
 • Dopalacze - dlaczego są tak groźne

  Z Tomaszem Kłopotowskim ordynatorem oddziału toksykologii klinicznej w Sosnowcu rozmawiał Marcin Buczek
  Sobota, 16 lutego
 • „100 lat radości z niepodległości”. Krakowski teatr gra spektakle w nietypowych miejscah

  Krakowski Teatr Komedia świętuje "100 lat radości z niepodległości". W projekcie chodzi o to, by zagrać 100 spektakli w pięknych miejscach, nie tylko w Polsce. Z Anną Stasiak-Apelską z teatru rozmawiała Katarzyna Sobiechowska-Szuchta.
  Czwartek, 14 lutego
 • Kim był święty Walenty?

  Z księdzem doktorem Andrzejem Scąberem zapiski o świętych przeglądała Marlena Chudzio
  Czwartek, 14 lutego
 • "Historia między dźwiękami" - warszawski Music Festival w Muzeum POLIN

  Posłuchaj rozmowy Katarzyny Sobiechowskiej-Szuchty z Kajetanem Prochyrą, kuratorem warszawskiego Music Festivalu, który od 15 do 17 lutego odbędzie się w Muzeum Polin.
  Środa, 13 lutego
 • Zalecenia w najnowszej piramidzie żywności i zdrowego stylu życia

  Z Joanną Jaczewską i Klaudią Wiśniewską z Instytutu Żywności i Żywienia rozmawiał nasz reporter Michał Dobrołowicz
  Poniedziałek, 11 lutego
 • Pisanie ręczne przechodzi do lamusa

  Mówi Arkadiusz Adamczuk z Biblioteki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, miłośnik kaligrafii…
  Poniedziałek, 11 lutego
 • Wszystko o higienie jamy ustnej

  Z lek. stom. Grzegorz Irzeński z Zakładu Stomatologii Szpitala MSWiA w Krakowie rozmawiała Katarzyna Staszko
  Niedziela, 10 lutego
 • Bon appétit, czyli wystawa sztućców w Szczecinie

  W Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie trwa wystawa poświęcona sztućcom pod tytułem "Bon appétit. Zabytkowe sztućce, ich kształt i przeznaczenie". Zbiór pokazuje różnorodność i rozmaitość sztućców. Z kuratorką wystawy Jolantą Rybkiewicz rozmawiała reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska.
  Sobota, 9 lutego
 • Agnieszka Holland o "Obywatelu Jonesie"

  Dawid Ogrodnik znalazł się na liście 10 aktorów, którzy otrzymali tytuł europejskiej wschodzącej gwiazdy Shooting Star 2019. Uroczysta prezentacja wszystkich uhonorowanych odbędzie się podczas 69. festiwalu filmowego w Berlinie. Polska ma w Konkursie Głównym "Obywatela Jonesa" Agnieszki Holland. Rozmawiał z nią Michał Matus z RMF Classic.
  Sobota, 9 lutego
 • Wątpliwości zostały. Nowy prezes Wiosny kluczy w wywiadzie z RMF FM

  Nowy prezes stowarzyszenia Wiosna ks. Grzegorz Babiarz spotkał się dziś z mediami. Rozmawiał także z reporterem RMF FM Markiem Wiosło. Wątpliwości powstałych po odwołaniu dotychczasowej szefowej Joanny Sadzik nie rozwiał, a wiele pytań pozostawił bez odpowiedzi.
  Piątek, 8 lutego
 • Wojtunik w RMF FM o decyzji CBA ws. Kaczyńskiego: Mam poważne wątpliwości

  "To najkrótsza w historii analiza przedkontrolna oświadczeń majątkowych" - mówi RMF FM Paweł Wojtunik komentując komunikat CBA, że nie ma podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego prezesa PiS. Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Zasady z byłym szefem CBA.
  Wtorek, 5 lutego
 • Maciej Stolarczyk: "Mam w szatni zupełnie inny zespół"

  Z trenerem Wisły Kraków rozmawia Patryk Serwański
  Wtorek, 5 lutego
 • "Holistyczne Ścieżki Zdrowia. Bądź"

  Czy długowieczność jest możliwa? Czy można uniknąć chorób cywilizacyjnych? Jak walczyć, by wygrać lub poprawić komfort życia w chorobie? Na te pytania próbuje odpowiedzieć książka "Holistyczne Ścieżki Zdrowia. Bądź". Z jej autorką Oriną Krajewską, która prowadzi też fundację imienia swojej nieżyjącej mamy, aktorki Małgorzaty Braunek, spotkała się Katarzyna Sobiechowska-Szuchta.
  Poniedziałek, 4 lutego
 • Jak spędzić ferie w Łódzkiem?

  11 lutego rozpoczną się ferie w województwach: lubelskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim i łódzkim. W stolicy tego ostatniego regionu już trwają zapisy na zimowe półkolonie. Jak zapewnia wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, oferta jest bogata i różnorodna. Rozmawiała z nim dziennikarka RMF FM Agnieszka Wyderka.
  Niedziela, 3 lutego
 • 76 serc przeszczepili w ubiegłym roku lekarze w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu

  Z docentem Michałem Zembalą, doktorem Markiem Ochmanem i profesorem Piotrem Przybyłowskim ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu rozmawiała Anna Kropaczek
  Sobota, 2 lutego
 • Tak tworzy się polska Wikipedię

  Michał Dobrołowicz rozmawiał z Wojciechem Pędzichem ze Stowarzyszenia Wikimedia Polska
  Sobota, 2 lutego
 • Nowa wystawa znanego, hiszpańskiego artysty

  Maluje wyraziste, kolorowe i energetyczne obrazy. 2 lutego Daniel del Rosal Garcia, hiszpański artysta od kilkunastu lat mieszkający w Polsce, otworzy swoją nową wystawę na Starym Kleparzu, w Hotelu Indigo, w Krakowie. Z malarzem spotkała się Katarzyna Sobiechowska-Szuchta
  Wtorek, 29 stycznia
 • Czy długowieczność jest możliwa?

  Czy długowieczność jest możliwa? Jak walczyć, by wygrać lub poprawić komfort życia w chorobie? Na te pytania próbuje odpowiedzieć książka "Holistyczne Ścieżki Zdrowia. Bądź". Z jej autorką, Oriną Krajewską, która prowadzi też fundację imienia swojej nieżyjącej mamy, aktorki Małgorzaty Braunek, spotkała się Katarzyna Sobiechowska-Szuchta.
  Poniedziałek, 28 stycznia
 • O sukcesach polskich projektantek w Paryżu

  Małgorzata Szczęsna i Ewa Gawkowska w rozmowie z naszym paryskim korespondentem Markiem Gładyszem
  Poniedziałek, 28 stycznia
 • O trudnej zimie oczami ratowników górskich

  Z Jerzym Siodłakiem naczelnikiem Beskidzkiej Grupy GOPR rozmawiał Marcin Buczek
  Poniedziałek, 28 stycznia
 • O bólach brzucha i innych problemach żołądkowych

  Ewa Kwaśny rozmawia z gastrologiem Sławomirem Krzemińskim
  Niedziela, 27 stycznia
 • Laboratorium Sterowania Ruchem Kolejowym powstało na Politechnice Krakowskiej

  O jego przeznaczeniu i prowadzonych w nim symulacjach opowiadają Andrzej Szarata i Jan Gertz z Politechniki Krakowskiej. Rozmawiał z nimi Marek Wiosło.
  Sobota, 26 stycznia
 • Przemysław Staroń o przeciwdziałaniu mowie nienawiści

  Po zabójstwie Pawła Adamowicza, we wszystkich sopockich szkołach podstawowych, oddziałach gimnazjalnym i w szkołach ponadpodstawowych Przemysław Staroń z II LO w Sopocie, nauczyciel roku 2018 przeprowadził lekcje poświęcone przeciwdziałaniu mowie nienawiści. Jak wyglądały te zajęcia, jak możemy reagować na przejawi mowy nienawiści, co jest, a co nie jest nową nienawiści z Przemysławem Staroniem rozmawiał reporter RMF FM Kuba Kaługa.
  Czwartek, 24 stycznia
 • Jakub Brzeziński: ​Monte Carlo to rajd magiczny i nieprzewidywalny

  Z rajdowcem Jakubem Brzezińskim rozmawiał Patryk Serwański.
  Czwartek, 24 stycznia
 • Odszkodowania za zimowe upadki

  Kilkanaście tysięcy osób od początku sezonu zimowego uzyskało odszkodowania za wypadki związane ze śliską nawierzchnią. Michał Dobrołowicz rozmawiał o tym z radcami prawnymi Joanną Smerczyńską-Smulczyk i Krzysztofem Jaworskim.
  Poniedziałek, 21 stycznia
 • W Krakowie powstanie ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt

  W Krakowie ma powstać pierwszy miejski specjalistyczny ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt. Zielone światło dla inwestycji dali miejscy radni. Z Beatą Nawalany z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz radnym miejskim Wojciechem Krzysztonkiem rozmawiał Marek Wiosło.
  Niedziela, 20 stycznia
Radio Muzyka Fakty