Podcast: Poranna rozmowa

Na poranną publicystykę zaprasza Robert Mazurek. Codziennie, od poniedziałku do piątku o 8:02 polecamy Poranną rozmowę w RMF FM.Gośćmi są nie tylko politycy, ale i ludzie ze świata kultury czy sportu.
Gość: Witold Waszczykowski
"Nie chcemy dopaść Tuska dla samego rewanżu, chcielibyśmy odkryć, co się stało z tymi VAT-owskimi miliardami, które zostały zdefraudowane, czyli krótko mówiąc wyparowały" - tak Witold Waszczykowski mówił w Porannej rozmowie w RMF FM o dzisiejszym przesłuchaniu Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. VAT-u. "Chcielibyśmy poznać mechanizm, żeby nie został powtórzony przez inne rządy" - stwierdził gość Roberta Mazurka. "Chętnie widziałbym też Tuska gdzie indziej - gdzie byłby przesłuchany koło Arabskiego za to, co się stało w Smoleńsku" - dodał były szef MSZ.
Poniedziałek, 17 czerwca
 • Gość: Adam Hofman

  "Prezes Kaczyński jeszcze przez 30 lat będzie prezesem, a potem pomyśli" - żartuje w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Hofman. "30 lat - na złość swoim krytykom, którzy mówią: 'Jarosław Kaczyński się kończy, już ma swój wiek'. To na złość im jeszcze 30, a potem zobaczymy" - dodaje gość Roberta Mazurka. Pytany o to, kto mógłby objąć schedę po prezesie - Brudziński, Szydło czy Morawiecki - były rzecznik PiS odpowiada: "Dodałbym jeszcze Zbigniewa Ziobrę, ma najwięcej zasobów". Zdaniem Hofmana pozycja premiera Mateusza Morawieckiego słabnie. "To nie jest tak, że pozostało mu brylowanie na kinderbalach, ale już niewiele więcej. Przy rekonstrukcji jego wpływ na to, co się działo, był niewielki" - twierdzi gość Porannej rozmowy w RMF FM. "On (Mateusz Morawiecki – przyp. red.) miał pewną rolę do spełnienia - miał być inny niż Prawo i Sprawiedliwość, poszerzać wielkomiejski elektorat, a stał się taki pisowski jak PiS, taki jak reszta. Następnego Mariusza Błaszczaka, Joachima Brudzińskiego prezes nie potrzebuje" - uważa Hofman.
  Wtorek, 18 czerwca
 • Gość: Witold Waszczykowski

  "Nie chcemy dopaść Tuska dla samego rewanżu, chcielibyśmy odkryć, co się stało z tymi VAT-owskimi miliardami, które zostały zdefraudowane, czyli krótko mówiąc wyparowały" - tak Witold Waszczykowski mówił w Porannej rozmowie w RMF FM o dzisiejszym przesłuchaniu Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. VAT-u. "Chcielibyśmy poznać mechanizm, żeby nie został powtórzony przez inne rządy" - stwierdził gość Roberta Mazurka. "Chętnie widziałbym też Tuska gdzie indziej - gdzie byłby przesłuchany koło Arabskiego za to, co się stało w Smoleńsku" - dodał były szef MSZ.
  Poniedziałek, 17 czerwca
 • Gość: Marek Jakubiak

  Piątek, 14 czerwca
 • Gość: Gen. Waldemar Skrzypczak

  „To co zapadło wczoraj jest poprawą warunków do wprowadzenia wojsk amerykańskich na teren Polski” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM były wiceminister obrony narodowej gen. Waldemar Skrzypczak. „Oni mają stworzyć warunki do tego, żeby te wojska, które tu przyjdą zza Atlantyku to mogły się szybko rozlokować, zająć pozycje bojowe, funkcjonować, szkolić się” – dodał. „Przesunięcie 1000 żołnierzy do Polski ma służyć rozbudowie zdolności wojsk amerykańskich na terenie naszego kraju, do dyslokacji większej siły wojsk amerykańskich” – podkreśli gość Roberta Mazurka.
  Czwartek, 13 czerwca
 • Gość: Włodzimierz Czarzasty

  "Jestem za tym, żeby (...) ci ludzie mieli prawo do antykoncepcji darmowej" - stwierdził Włodzimierz Czarzasty pytany o postulat z programu jego partii z 2014 roku dotyczący bezpłatnej antykoncepcji dla 15-latków.
  Środa, 12 czerwca
 • Gość: Katarzyna Lubnauer

  Poniedziałek, 10 czerwca
 • Gość: Sławomir Neumann

  "Rozmawialiśmy z Donaldem Tuskiem. Zgadza się z naszą oceną sytuacji. Przegraliśmy wybory w maju, ale (…) część wyborców została w domach. Rady personalne? Donald Tusk ich nie udzielał – powiedział Sławomir Neumann gość Porannej rozmowy w RMF FM.
  Piątek, 7 czerwca
 • Gość: Dariusz Piontkowski

  Na pytanie, czy edukacja seksualna to "przygotowanie dzieci do oddania ich pedofilom"? nowy szef MEN Dariusz Piontkowski odpowiada: Mówiłem o tym, że próbuje się doprowadzić do uczenia trzylatków masturbacji.
  Czwartek, 6 czerwca
 • Gość: Ryszard Czarnecki

  Środa, 5 czerwca
 • Goście: Zbigniew Bujak i Bronisław Wildstein

  Nie kandydowałem w wyborach czwartego czerwca. Do tej pory uważam, że to był błąd. Ale miałem swój udział w kształtowaniu list wyborczych – mówi gość Porannej rozmowy w RMF FM Zbigniew Bujak – działacz opozycji demokratycznej w PRL. Bronisław Wildstein dodaje: to były wybory nie w pełni wolne. Ale okazały się bardzo ważne. Nikt nie przypuszczał, że Solidarność wygra.
  Wtorek, 4 czerwca
 • Gość: Jarosław Kalinowski

  "Odpowiadając koledze Pawlakowi, to chyba najbardziej sobie zaszkodził, tym co opublikował" - tak gość Roberta Mazurka w RMF FM, Jarosław Kalinowski skomentował ujawnienie przez Waldemara Pawlaka swojego przemówienia z sobotniej Rady Naczelnej PSL. Spotkanie odbywało się za zamkniętymi drzwiami.
  Poniedziałek, 3 czerwca
 • Gość: Marek Suski

  "Sądzę, że to nie będzie zaskakujące" - stwierdził Marek Suski - szef gabinetu politycznego premiera pytany o rekonstrukcję rządu.
  Piątek, 31 maja
 • Gość: Patryk Jaki

  "Najwyższy czas zacząć walkę z fejkową polityką w Polsce. Codziennie pojawiają się nieprawdziwe informacje, w które ludzie wierzą' - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
  Czwartek, 30 maja
 • Gość: Bartosz Arłukowicz

  "Toczyliśmy ciężki bój. Pogratulowałem (regionalnie - przyp.red) Joachimowi Brudzińskiemu. Jest twardym politykiem. Nie zawsze kampania była czysta, ale gratuluje" - mówi były minister zdrowia w rządzie PO-PSL Bartosz Arłukowicz, który w wyborach do PE zdobył 240 tysięcy głosów.
  Środa, 29 maja
 • Gość: Stanisław Karczewski

  "Będziemy rozmawiać na komitecie politycznym - pewnie w tym tygodniu. Jestem przekonany, że premier Mateusz Morawiecki ma już swoje przemyślenia, pewnie już rozmawiał z prezesem Jarosławem Kaczyńskim" - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany o rekonstrukcję rządu
  Wtorek, 28 maja
 • Gość: Leszek Miller

  "Zwycięstwo PiS-u to jest dwa razy K plus P: kiełbasa i Kościół plus propaganda" - stwierdził w RMF FM były premier Leszek Miller.
  Poniedziałek, 27 maja
 • Gość: Tomasz Siemoniak

  "Były weselsze dni. Trochę już jestem w polityce. Byłem i przy porażkach, i przy zwycięstwach" - stwierdził wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.
  Poniedziałek, 27 maja
 • Gość: Joachim Brudziński

  "Każdemu mojemu następcy będę życzył powodzenia i będę trzymał za niego kciuki" - stwierdził minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.
  Poniedziałek, 27 maja
 • Gość: Prof. Rafał Chwedoruk

  "Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość pozostaje faworytem wyborów (do Parlamentu Europejskiego): w sensie zajęcia pierwszego miejsca - bo oczywiście zajęcie pierwszego miejsca nie zawsze oznacza, że jest się politycznym zwycięzcą wyborów" - ocenił w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Rafał Chwedoruk.
  Piątek, 24 maja
 • Gość: Michał Dworczyk

  „To będzie komisja państwowa. Projekt ustawy w tej sprawie już powstaje. W najbliższych tygodniach zostanie zaprezentowany. Chcemy, by prace tej komisji ruszyły jak najszybciej” – mówił w Porannej rozmowy w RMF FM szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, pytany o datę powstania komisji ds. pedofilii. „Myślę, że projekt ustawy zostanie opublikowany w czerwcu” – podkreślił.
  Czwartek, 23 maja
 • Gość: Tadeusz Cymański

  „Nie będę się licytował, kto bardziej dotknie, zagra czy obrazi Żyda, bo mamy ten problem. Nie udawajmy Greka – to jest poważny problem. Żydzi, Izrael, mają potężne wpływy na świecie i my jako Polska musimy nie na paluszkach chodzić – nie ma mowy o żadnym oddawaniu majątku Żydom” – tak o ustawie 447 mówił w Porannej rozmowie w RMF FM poseł klubu Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański.
  Środa, 22 maja
 • Gość: Patryk Jaki

  „Jeśli chodzi o komisję (ds. pedofilii w Kościele), to nie jestem w stanie wykluczyć, że taki projekt będzie przedstawiony. Ale musi obejmować wszystkie zawody, a nie tylko Kościół. Nie widzę żadnego powodu, by rozróżniać dzieci na te lepiej i mniej pokrzywdzone. Wszystkie są pokrzywdzone” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. „Debaty na ten temat trwają. Najpierw musimy przeprowadzić do końca zmiany w prawie karnym, a potem przyjdzie czas na kolejne etapy” – dodał. Podkreślił, że teraz najważniejsze jest, by pedofile „poszli siedzieć, i to na długie lata”. „Problem z filmem Sekielskiego jest taki, że wiele osób przedstawionych w filmie to są osoby, które były skazane prawomocnymi wyrokami, tylko wyszły na wolność, bo te kary były żałośnie małe, a powinny siedzieć dalej w więzieniu” – podkreślał gość Roberta Mazurka.
  Wtorek, 21 maja
 • Gość: Jarosław Kalinowski

  „Widać, że grunt się PiS-owi pali pod nogami. Widzą te sondaże i próbują naprawiać dramatyczne błędy, które popełnili w ostatnich miesiącach” – tak o pomyśle 500+ dla niepełnosprawnych mówił w Porannej rozmowie w RMF FM europoseł PSL Jarosław Kalinowski. Stwierdził także, że propozycja premiera Mateusza Morawieckiego nie pomoże partii rządzącej. „Pamiętamy dramatyczne 40 dni protestu tego środowiska i absolutne lekceważenie tego przez rząd” – powiedział Kalinowski.
  Poniedziałek, 20 maja
 • Gość: Ryszard Legutko

  „Była to 15-minutowa rozmowa w której tematem przewodnim było zaostrzenie kar, mówiłem o surowości prawa, o ściganiu tego typu nadużyć seksualnych, zarzucałem instytucjom państwowym, zarzucałem środowisku, krytykowałem Kościół – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Ryszard Legutko.
  Piątek, 17 maja
 • Gość: Witold Waszczykowski

  "To jest odprysk nacjonalistycznej kampanii w Izraelu. Odpryskiem nacjonalizmu są postawy antypolskie" - stwierdził Witold Waszczykowski pytany o napaść na ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego.
  Czwartek, 16 maja
 • Gość: Paweł Kukiz

  "Wstrząśnięty to jest za duże słowo. Trudno obok tego filmu przejść obojętnie' - stwierdził Paweł Kukiz pytany o film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".
  Środa, 15 maja
 • Gość: Krzysztof Szczerski

  "Ja nie widziałem. Prezydent widział. Był wstrząśnięty tym filmem" - stwierdził szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski pytany o film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" opowiadającym o przypadkach pedofilii wśród polskich duchownych.
  Wtorek, 14 maja
 • Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska

  "Dobrze by było, żeby osoby, które dopuszczają się tak obrzydliwego czynu, ponosiły karę, żeby była szybka reakcja. Samo zaostrzanie kar, kiedy te osoby będą ciągle poza prawem, nie będą karane, będą gdzieś ukrywane, niezależnie od instytucji, nie ma racji bytu. Musi być nieuchronność kary" - powiedziała w w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska.
  Poniedziałek, 13 maja
 • Gość: Michał Dworczyk

  "Samorządy naprawdę mają więcej pieniędzy (…). Na to jak je będą wydawały to już ich decyzja. Samorządy, które teraz podejmują temat potencjalnego braku środków za czasów PO nic nie mówiły" - podkreśla Poranny gość RMF FM Michał Dworczyk szef kancelarii premiera, komentując potencjalne straty w budżetach po wejściu w życie tzw. Piątki Kaczyńskiego.
  Czwartek, 9 maja
Radio Muzyka Fakty