Podcast: Popołudniowa rozmowa

Podsumowanie dnia w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Codziennie, od poniedziałku do piątku, tuż po 18.00 zaprasza Marcin Zaborski. Gospodarz programu nie unika trudnych i niewygodnych pytań!
Gość: Jolanta Zawistowicz
"Od poniedziałku protest będzie miał charakter protestu głodowego"- mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jolanta Zawistowicz, rzeczniczka sekcji oświaty małopolskiej Solidarności.
Piątek, 22 marca
 • Gość: Jacek Protasiewicz

  Wtorek, 2 lipca
 • Gość: Anna Materska-Sosnowska

  "Wakacji nie będzie. Wskazówki, jakie dostaliśmy 26 maja pokazują, że będzie się działo" – uważa Anna Materska-Sosnowska, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
  Środa, 19 czerwca
 • Gość: Ewa Drobek

  „Zawsze trzeba wspierać swoje dzieci bez względu na to, czy świadectwo jest dobre czy gorsze” – mówi Ewa Drobek, nauczycielka z warszawskiego XV LO.
  Wtorek, 18 czerwca
 • Gość: Joanna Kluzik-Rostkowska

  „To Donald Tusk przesłuchał dziś sejmową komisję do spraw VAT. Nie mam wątpliwości, że to Donald Tusk panował nad sytuacją” – uważa posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska.
  Poniedziałek, 17 czerwca
 • Gość: Bogdan Zdrojewski

  W pewnym sensie tak jestem gotowy na polityczną emeryturę – mówi gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM eurodeputowany Platformy Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski.
  Piątek, 14 czerwca
 • 12.06 Gość: Jacek Sutryk

  Środa, 12 czerwca
 • Gość: Agnieszka Ścigaj

  „To jest niedopuszczalne, że w państwie ktoś, kto jest skazany wyrokiem, jest przestępcą, może sobie publicznie szantażować prezydenta, rząd lub partię rządzącą” – tak o sprawie listu Marka Falenty do prezydenta Andrzeja Dudy mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM posłanka klubu Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj. „Z całą pewnością prezydent nie powinien poddawać się temu szantażowi. Jeżeli prezydent podejmie taką decyzją, jakiej życzy sobie pan Falenta, to da jasny i czytelny dowód, że zlecenie podsłuchów było zorganizowane przez Prawo i Sprawiedliwość” – dodała. „Moim zdaniem określone służby powinny się tym bardzo poważnie zająć, bo to kpina z polskich służb i polskiej polityki” – podkreśliła.
  Poniedziałek, 10 czerwca
 • Gość: Andrzej Zybała

  W co grają ludowcy? „Różne środowiska w PSL-u mają odrębne interesy. Część być może jest zachęcana przez PiS, bo PiS im coś oferuje; część myśli o tym, żeby podbić stawkę Koalicji Europejskiej, a część wciąż marzy o potędze” – uważa prof. Andrzej Zybała, politolog ze Szkoły Głównej Handlowej.
  Piątek, 7 czerwca
 • Gość: Marek Sawicki

  „Czas zakopać tę sztuczną wojnę między PO a PiS-em. Czas zakopani topory i czas rozpocząć normalną współpracę” – tak o podziale polskiej sceny politycznej mówi Marek Sawicki z PSL, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM.
  Czwartek, 6 czerwca
 • Gość: Michał Woś

  Michał Woś: Odpowiadam za koordynację pomocą humanitarną. Ten urząd kończy z Polską resortową
  Środa, 5 czerwca
 • Goście: Aleksander Bobki i Grzegorz Napieralski

  Co zdecydowało o powołaniu Elżbiety Witek na szefa MSWiA? Bobko: Duże doświadczenie polityczne. Napieralski: Lojalność
  Wtorek, 4 czerwca
 • Gość: Błażej Spychalski

  "Lista nowych ministrów jest znana prezydentowi. Prezydent jest zadowolony z propozycji ministerialnych premiera" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM rzecznik prasowy prezydenta RP Błażej Spychalski pytany o zbliżającą się rekonstrukcję rządu.
  Poniedziałek, 3 czerwca
 • Gość: Krzysztof Hetman

  Piątek, 31 maja
 • Gość: Marek Borowski

  "Trzeba Polakom powiedzieć, jaka ma być Polska. Nie można traktować wyborców, jako taki ciemny lud, który wyłącznie reaguje na to, że dasz im 500 złotych" – powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Marek Borowski, senator niezrzeszony.
  Czwartek, 30 maja
 • Gość: Borys Budka

  Wtorek, 28 maja
 • Gość: Jacek Sasin

  Gość: Jacek Sasin
  Poniedziałek, 27 maja
 • Goście: Danuta Hübner i Konstanty Radziwiłł

  W Popołudniowej rozmowie w RMF FM Danuta Hübner i Konstanty Radziwiłł odnieśli się do obietnicy Grzegorza Schetyny, że Polacy będą czekać na wizyty u lekarzy specjalistów maksymalnie 21 dni.
  Piątek, 24 maja
 • Goście: Krzysztof Gawkowski i Maciej Konieczny

  "Nasze programy w wielu miejscach są zbieżne, bo podobnie myślimy o Europie, ale jest jeden punkt, który jest naszym fundamentalnym myśleniem o przyszłości, to jest europejska płaca minimalna. Wprowadzenie takiego postulatu, który jest fundamentem dla "Razem", to jest bardzo ważny element" - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Krzysztof Gawkowki z partii Wiosna.
  Czwartek, 23 maja
 • Goście: Krzysztof Bosak i Grzegorz Długi

  "Konfederacja powstała o to, żeby Polacy o poglądach krytycznych wobec tego, w jaką stronę idzie Unia Europejska, mieli swoją reprezentację w Parlamencie Europejskim. (...) To co nas łączy, to bojowe nastawienie względem do brukselskich elit, które uważamy za ciągnące Europę w złym kierunku” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Krzysztof Bosak.
  Środa, 22 maja
 • Gość: Alicja Jochymek

  „To jest propozycja nieprecyzyjna, bo jest składana parę dni przed wyborami. (…) Teraz premier Mateusz Morawiecki powinien to 500 plus włożyć do renty socjalnej, ona wtedy by wyniosła 1435 złotych i corocznie ją waloryzować” – mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Alicja Jochymek, mama niepełnosprawnej Kingi, jedna z liderek ubiegłorocznego protestu w Sejmie.
  Wtorek, 21 maja
 • Gość: Marek Lisiński

  Poniedziałek, 20 maja
 • Gość: Barbara Nowacka

  "Mam poczucie, że do tej pory nie radzimy sobie wystarczająco skutecznie (z problemem pedofilii w Kościele)" - mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka.
  Piątek, 17 maja
 • Gość: Ks. Piotr Studnicki

  "Na szczęście niektórzy wycofują się ze słów, które wypowiedzieli" - tak ks. Piotr Studnicki z Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM głośne wypowiedzi abpa Sławoja Leszka Głodzia i abpa Marka Jędraszewskiego nt. filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". "Myślę, że one były bardzo raniące, zwłaszcza dla osób, które miały odwagę wystąpić w tym filmie. (…) Myślę, że te osoby, które dzielą się swoim cierpieniem, naprawdę pomagają Kościołowi mierzyć się z kryzysem związanym z nadużyciami seksualnymi" - podkreślił duchowny. Pytany przez Marcina Zaborskiego, czy konkretni biskupi ponoszą odpowiedzialność za krzywdę dzieci - ofiar czynów pedofilskich popełnianych przez księży, ks. Studnicki odparł wprost: "Takie pytanie rodzi się po obejrzeniu tego filmu. Bez wątpienia".
  Czwartek, 16 maja
 • Gość: Władysław T. Bartoszewski

  "To jest zaostrzanie konfliktu" - tak Władysław Teofil Bartoszewski skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM reakcję polskich władz na atak w Tel Awiwie na polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego: premier Mateusz Morawiecki mówił o "ksenofobicznym akcie agresji", zaś MSZ wezwał ambasadora Izraela. "Jakiś mężczyzna zaatakował werbalnie czy też częściowo fizycznie (…) ambasadora - i jest to rzecz niedopuszczalna i karygodna - ale on został ujęty przez policję izraelską i znajdzie się w sądzie" - zaznaczył Bartoszewski.
  Środa, 15 maja
 • Gość: Prof. Ryszard Bugaj

  "Chciałbym, żeby był to moment namysłu przez sam Kościół, co zrobić w tej sprawie. Chyba nie zrobią tego, co być może rozwiązywałoby trochę te problemy, tzn. nie zrezygnują z celibatu. To jest taki kamień u szyi Kościoła, który - moim zdaniem - albo będzie prowadził do tego, że nie będzie tzw. powołań, albo będą skandale" - tak prof. Ryszard Bugaj odpowiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM na pytanie o to, czego spodziewa się po społecznym poruszeniu i debacie nt. pedofilii w Kościele, jakie wywołał film dokumentalny braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".
  Wtorek, 14 maja
 • Gość: Artur Sporniak

  „Wiedziałem, że pedofilia ma miejsce, to jest ogólnodostępna wiedza. Trochę się dowiadywałem, jak funkcjonuje psychika pedofila, więc nie zaskakiwały mnie te reakcje księży-pedofilów, wiedziałem, jaka jest ogromna trauma po takich doświadczeniach, natomiast najbardziej mnie zszokowało zachowanie instytucji: kleru, biskupów. Muszę się przyznać, że dzisiaj kontaktowałem się z kanonistami, jak to jest, bo zdumiało mnie to, że w filmie są przedstawione dwie roty (rota to tekst przysięgi, którą składa ofiara chcąca złożyć doniesienie i rozpocząć proces w Kościele związany z pedofilią – przyp. RMF FM), zaintrygowało mnie to. (…) Okazuje się, że każdy może sobie rotę wymyślić” – powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Artur Sporniak, kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym” pytany o to, co najbardziej zaszokowało go w filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” dotyczącym pedofilii w Kościele.
  Poniedziałek, 13 maja
 • Gość: Edyta Odyjas

  Protestujący pracownicy sądów i prokuratur w miasteczku namiotowym przed Ministerstwem Sprawiedliwości czekają na premiera – mówi Edyta Odyjas, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Przyznała, że protestujący nie wiedzą, czy szef rządu ich odwiedzi, choć został zaproszony na piśmie.
  Piątek, 10 maja
 • Gość: Paweł Mucha

  „Na to oświadczenie przyjdzie jeszcze czas. Będzie to oświadczenie samego prezydenta a nie któregoś z jego ministrów” – tak na pytanie o to, czy Andrzej Duda będzie ponownie ubiegał się o fotel prezydenta, odpowiada wiceszef jego kancelarii Paweł Mucha.
  Czwartek, 9 maja
 • Gość: Łukasz Szumowski

  "Ten pomysł jest bardzo ciekawy jako intelektualna koncepcja, ale praktycznie niewykonalny techniczne (...)" - tak o pomyśle wprowadzenia obowiązku szczepienia przeciw odrze dla obcokrajowców skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Łukasz Szumowski.
  Środa, 8 maja
 • Gość: Szymon Szynkowski vel Sęk

  Zespół parlamentarnych finalizuje swoje prace, potem będziemy podejmować decyzje – tak wiceminister spraw zagranicznych odpowiada na pytanie o reparacje wojenne. „Rozmawiamy z niemieckimi partnerami, że mamy moralne prawo do takiej rozmowy" - dodał.
  Wtorek, 7 maja
Radio Muzyka Fakty