Przez cztery kolejne niedziele można wybrać się na specjalną wyprawę z przewodnikami Muzeum Powstania Warszawskiego. Podpowiedzą m.in, jak znaleźć ślady historii miasta o istnieniu, których wiedzą tylko najwięksi pasjonaci.

W drodze do pracy czy na zajęcia, podczas niedzielnego spaceru, na rowerowej przejażdżce - przemierzając Warszawę prawie na każdej ulicy można znaleźć ślady historii miasta. Wśród nich zdecydowaną większość stanowią miejsca związane z Powstaniem Warszawskim. Mijając je na co dzień większość z nas nie zwraca na nie uwagi. O istnieniu niektórych wiedzą tylko najwięksi pasjonaci. Muzeum Powstania Warszawskiego proponuje warszawiakom i turystom cykl spacerów "Śladami Powstania Warszawskiego".

Przez cztery kolejne niedziele (od 14 lipca do 4 sierpnia), przewodnicy Muzeum Powstania Warszawskiego będą oprowadzać grupy chętnych po Starówce, Śródmieściu Północnym, Woli i Ochocie.

Przewodnicy opowiedzą o specyfice powstańczych walk w omawianej dzielnicy. Spacerujący dowiedzą się, kto walczył na mijanych ulicach oraz, gdzie w danej dzielnicy budowano barykady. Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania, to warto wziąć udział w spacerach po Warszawie.

Plan spacerów:

1. Stare Miasto (14 lipca): Plac Zamkowy (miejsce zbiórki) - Katedra św. Jana - Dziekania - Dom Profesorów na Brzozowej - Szpital w Kościele Benedyktynek Sakramentek - Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych (prowadzenie Szymon Niedziela). Zbiórka o godz. 12.00 pod Kolumną Zygmunta.

2. Wola (21 lipca): Kościół Redemptorystów na Karolkowej (miejsce zbiórki) - Skwer Wandy Felicji Lurie - Szpital na Płockiej - Egzekucje na Woli - Obóz Przejściowy w Kościele św. Wojciecha - Reduta 56 (prowadzenie Paweł Bajda).

3. Śródmieście Północne (28 sierpnia): Dworzec Pocztowy i Dom Kolejarza (miejsce zbiórki) - Twardy front - zdobycie Prudentialu - zdobycie PASTY - Poczta Główna - walki na Kredytowej i Jasnej - barykady w Alejach Jerozolimskich (prowadzenie Szymon Niedziela).

4. Ochota (4 sierpnia): Plac Narutowicza (miejsce zbiórki) - Kościół św. Jakuba - Zieleniak - ulica Barska - Reduta Kaliska - Reduta Wawelska - Reduta Kaliska (prowadzenie Karol Karasiewicz).