Statuetkę otrzymali Michael Fink i Bill Westenhofer za efekty specjalne do filmu Złoty Kompas z Nicholasem Cage’m w roli głównej.

„Złoty kompas”. Michael Fink i Bill Westenhofer mają już na swym koncie nominacje do Oscara, Ben Morris i Trevor Wood zostali wyróżnieni przez akademików po raz pierwszy. „Złoty kompas” to opowieść o małej Lyry, która w poszukiwaniu przyjaciele rusza na niebezpieczną wyprawę do świata Zorzy Północnej. Wędrówka najeżona jest niebezpieczeństwami…

„Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”. Każdy z nominowanych - John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson i John Frazier – ma na swoim koncie nominację do Oscarów. W sumie wszyscy razem zdobyli do tej pory pieć statuetek. Czy w tym roku dołączą kolejne. Cała czwórka pracowała przy trzeciej części pirackiej opowieści o Willu, Elizabeth, Jacku Sparrow i Czarnej Perle.
„Transformers”. Scott Farrar i John Frazier mają już po jednym Oscarze, Scott Benza i Russell Earl o złotą statuetkę walczą po raz pierwszy. Akademia wyróżniła ich za film „Transformers”. Od wieków, dwie rasy robotów - Autoboty i Decepticony toczą wojnę, której stawką są losy wszechświata. Pewnego dnia areną ich walk staje się Ziemia. Tu przeciwstawia się im Sam Witwicky, przeciętny nastolatek.