Generał Jarosław Stróżyk, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, spotkał w Langley w stanie Wirginia, na przedmieściach Waszyngtonu, z Johnem Ratcliffem, dyrektorem Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) - dowiedział się korespondent RMF FM Paweł Żuchowski.
- Gen. Jarosław Stróżyk, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, spotkał się w Langley z Johnem Ratcliffem, dyrektorem CIA.
- W rozmowach uczestniczył także płk Krzysztof Dusza, wiceszef SKW.
- Spotkanie odbyło się tuż przed zaplanowanym na piątek spotkaniem prezydentów Ukrainy i USA, Wołodymyra Zełenskiego oraz Donalda Trumpa w Białym Domu.
- Więcej ciekawych informacji z Polski i świata znajdziesz na RMF24.pl.
Do wizyty doszło przed zaplanowanym na piątek w Białym Domu spotkaniem prezydentów Ukrainy oraz USA, Wołodymyra Zełenskiego i Donalda Trumpa.
W czasie spotkania może zapaść decyzja o przekazaniu Kijowowi pocisków manewrujących Tomahawk.
Temat rozmów szefów SKW i CIA nie został ujawniony.
W spotkaniu w CIA, jak ustalił nasz dziennikarz, brał udział także płk Krzysztof Dusza, wiceszef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
W stolicy USA obecnie przebywa też kilku polskich polityków. W innych sprawach jest tam wiceminister spraw zagranicznych Marcin Bosacki, a także minister finansów Andrzej Domański.
Pentagon przygotował plany sprzedaży albo przekazania Ukrainie pocisków manewrujących Tomahawk na wypadek wydania przez prezydenta USA Donalda Trumpa takiego rozkazu - napisał w środę amerykański dziennik "New York Times".
Trump nie wykluczył przekazania Ukrainie amerykańskich pocisków manewrujących dalekiego zasięgu Tomahawk i potwierdził, że potencjalna sprzedaż tych pocisków będzie tematem jego piątkowej rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Waszyngtonie.