W Parlamencie Europejskim pojawiła się niecodzienna antyreklama polskich ministrów zdrowia. Kolejni szefowie resortu ukazani zostali jako... nałogowi palacze.

"Polska, kraj absurdów" - taki plakat zawisł w Europarlamencie w związku z odbywającym się tam przesłuchaniem w sprawie dyrektywy tytoniowej. Komisja Europejska chce przeforsować dyrektywę, by chronić młodzież przed sięganiem po papierosy. Projekt nowego prawa nie podoba się jednak polskiemu rządowi, który - powołując się na argumenty ekonomiczne - próbuje stworzyć koalicję krajów, która mogłaby zablokować projekt. 

Nietypowy plakat, który pojawił się w budynku PE, ukazuje polskich ministrów zdrowia jako palaczy. Palaczem był już profesor Religa (na plakacie zasugerowano nawet, że zmarł z powodu tytoniowego nałogu), Ewa Kopacz oraz obecny minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, który na zdjęciu zapala papierosa obok małego dziecka.

Plakat sugeruje, że fakt, że polscy ministrowie są nałogowymi palaczami, ma wpływ na ich politykę - która nie zawsze służy zdrowiu obywateli.