W finale turnieju WTA Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie Iga Świątek pokonała w dwóch setach Białorusinkę Arynę Sabalenkę. Mecz trwał 1 godzinę i 49 minut. To drugi tryumf Polki w tym turnieju.

Pierwszego seta Polka wygrała 6:3. W drugim walka była bardziej zacięta i zakończyła się zwycięstwem Igi Świątek 6:4.

Bardzo trudno mi znaleźć słowa, aby wyrazić moją radość - powiedziała triumfatorka turnieju, gratulując swojej przeciwniczce wyników osiągniętych w tym sezonie.

Hugs from Papa Swiatek before driving home with another Porsche @iga_swiatek remains undefeated at the @PorscheTennis Grand Prix! pic.twitter.com/eDlWSRWeZD

WTAApril 23, 2023

Dla Sabalenki był to trzeci przegrany finał stuttgarckiego turnieju.

We wczorajszym półfinałowym pojedynku z Tunezyjką Ons Jabeur po trzech gemach przeciwniczka Polki skreczowała z powodu kontuzji i tym sposobem obecna liderka światowego rankingu awansowała do finału.

This feeling...it's something else this time...after many challenges during these last couple of weeks Im so grateful to my team and our work. We will enjoy and cherish this one and then we will put even more work to move forward. pic.twitter.com/TEJIKBMpS0

iga_swiatekApril 23, 2023

Dla Igi Świątek to pierwszy wygrany turniej WTA od 18 lutego br., kiedy zwyciężyła w Qatar Totalenergies Open po wygranej w finale z Jessiką Pegulą z USA. W ostatnich tygodniach liderka WTA leczyła kontuzję. Zawody ma mączce w Stuttgarcie były pierwszymi po powrocie do zdrowia.

21-letnia Polka ma swoim dorobku 12 wygranych turniejów WTA. Liderką światowego rankingu Iga Świątek pozostaje już od ponad roku - od początku kwietnia 2022 r.

Finish line in sight @iga_swiatek closes out a high-level set against Sabalenka, 6-3!#PorscheTennis pic.twitter.com/i6iYOhhRDK