Kapitalnie nowy sezon ligi włoskiej zainaugurowali piłkarze Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego rozbili na wyjeździe Hellas Verona 5:2. Autorem jednego z goli został Piotr Zieliński. W defensywie drużyny gospodarzy wystąpił Paweł Dawidowicz.

Przed sezonem Napoli opuścili m.in. Włoch Lorenzo Insigne, Belg Dries Mertens oraz senegalski obrońca Kalidou Koulibaly, bez których trudno było sobie wyobrazić ten zespół w ostatnich latach.

W poniedziałek okazało się jednak, że przebudowana drużyna Napoli też radzi sobie bardzo dobrze.

Gol Zielińskiego okazał się bardzo ważny - strzelił go w 55. minucie, przy stanie 2:2. Polski pomocnik pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Verony, trafiając z ok. 14 metrów.

PIOTR ZIELISKI STRZELA GOLA NA 3:2! Zobaczcie bramk Polaka w meczu z Hellasem Verona! Brawo Zielu! Mecz trwa w Eleven Sports 1! #woskarobota pic.twitter.com/Re3XNa0flm

ELEVENSPORTSPLAugust 15, 2022

Asystę przy tym golu zaliczył sprowadzony latem 21-letni Khvicha Kvaratskhelia, z którym w Napoli wiążą duże nadzieje - Gruzin też zdobył w poniedziałek jedną z bramek.

Zieliński występował do 76. minuty. W ekipie gospodarzy Dawidowicz rozegrał całe spotkanie, natomiast Mateusz PraszelikMariusz Stępiński byli poza kadrą Verony.

NAPOLI, NAPOLI, HELLAS GROMI! SSC Napoli wygrao z Hellasem Verona a 5:2! Zobaczcie ostatniego gola meczu strzelonego przez M. Politano. Co za akcja! #woskarobota pic.twitter.com/gE31kbJmGU