„Jako były prezes banku kręcący się gorliwie przy tamtych prywatyzacjach poszukaj ich na swoich prywatnych kontach” - w ten sposób lider PO Donald Tusk odpowiedział premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który pytał, "gdzie są nasze pieniądze z waszej prywatyzacji".

REKLAMA

Nasi poprzednicy wyprzedali majątek polski za 58 mld zł; my Polacy mamy prawo pytać, co się z tymi pieniędzmi stało - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki w transmisji na Facebooku.

Wcześniej zamieścił również wpis na Twitterze, w którym pytał, co się stało z tymi pieniędzmi. "Ale ból w szeregach PO i sprzyjających jej mediach! Zapytam wiec drugi raz: gdzie są nasze pieniądze z waszej prywatyzacji? Jakie programy dla ludzi uruchomiliście za 57,8 mld zł?" - napisał premier.

Na jego wpis zareagował lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. "Jako były prezes banku kręcący się gorliwie przy tamtych prywatyzacjach poszukaj ich na swoich prywatnych kontach" - odpisał Morawieckiemu Tusk.

Jako byy prezes banku krccy si gorliwie przy tamtych prywatyzacjach poszukaj ich na swoich prywatnych kontach. https://t.co/c47BKrJYQi

donaldtuskAugust 12, 2023

Morawiecki nie pozostał dłużny. W niedzielę opublikował kolejny wpis. "Oszust zajmował się paleniem cygar, harataniem w gałę i 'Merkel błogosławieństwem dla całej Europy'. Mafie VAT okradały Polskę na potęgę, tego nie chciał widzieć. Czyje kieszenie trzeba sprawdzić? Może 'Sławka'? Będziemy do 15 października mówić, jakim był niebezpiecznym szkodnikiem."

Oszust zajmowa si paleniem cygar, harataniem w ga i "Merkel bogosawiestwem dla caej Europy". Mafie VAT okraday Polsk na potg, tego nie chcia widzie. Czyje kieszenie trzeba sprawdzi? Moe "Sawka"? Bdziemy do 15 padziernika mwi, jakim by niebezpiecznym...

MorawieckiMAugust 13, 2023

PiS prezentuje propozycje pytań referendalnych

W piątek Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło akcję przedstawiania kolejnych pytań referendalnych. Pierwsze pytanie - jak przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński - będzie brzmiało: "Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?".

Kolejne pytanie referendalne ogłosiła w sobotę Beata Szydło i będzie brzmiało: Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?

Wiek emerytalny od 1 października 2017 r. wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Przepisy przywracające taki wiek emerytalny, obowiązujący przed reformą rządu PO-PSL, która podniosła go do 67 lat, zostały uchwalone w 2016 r.

Jak przekazał rzecznik PiS Rafał Bochenek, "uchwała referendalna zostanie przedłożona na posiedzeniu Sejmu i będzie obejmowała cztery pytania, które będą systematycznie w najbliższych dniach prezentowane".

16 i 17 sierpnia odbędzie się dwudniowe posiedzenie Sejmu; zgodnie z harmonogramem, ma zająć się m.in. rozpatrzeniem wniosku o zarządzenie ogólnokrajowego referendum.

W czerwcu wicepremier Kaczyński oświadczył, że kwestia relokacji migrantów w UE musi zostać poddana pod referendum. Zamiar przeprowadzenia referendum razem z przypadającymi na jesieni wyborami parlamentarnymi potwierdził premier Mateusz Morawiecki. Prezydent Andrzej Duda zarządził wybory na 15 października.