Nie marnujcie czasu podczas izolacji w domu, łapcie za klawiatury i pióra. Naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu właśnie ogłosili konkurs na pamiętniki opowiadające o życiu codziennym w czasach koronawirusa.

REKLAMA

W konkursie, organizowanym przez Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH i Katedrę Badania Jakości Życia i Socjologii Stosowanej UMK w Toruniu, mogą wziąć udział osoby dorosłe, a główna nagroda to pięć tysięcy złotych.

Naukowcy proszą, żeby na kilku, kilkunastu stronach relacji opisać jak zmieniło się Wasze życie w czasie pandemii, jak wygląda praca, warunki finansowe i mieszkaniowe. Chcą wiedzieć jak radzi sobie Wasza rodzina i jak wygląda życie codzienne.

Ważne, żeby relacje były szczere - podkreśla dr hab. Arkadiusz Karwacki z UMK.

Próbujemy zdiagnozować jak zmieniło się życie Polaków w czasie pandemii. Wiedza na temat głównych problemów, odczuwanych ryzyk, o naszych potrzebach i czynnikach wpływających na nasz dobrostan jest nie tylko rejestracją nastrojów społecznych, ale może stanowić ważną podstawę projektowania systemów wsparcia w sytuacjach kryzysowych w przyszłości. (...) Nie trzeba być mistrzem pióra, zapiski mogą przybrać dowolną formę - pamiętnika, bloga czy relacji, ewentualnie uzupełnionej o elementy graficznej. Preferowane są prace w postaci elektronicznej - mówi socjolog.

Prace trzeba przesłać do końca czerwca na adres pamietniki@sgh.waw.pl albo Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH, ul. Wiśniowa 41, 02-520 Warszawa.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na www.sgh.waw.pl/pamietniki