Trwa maturalna sesja egzaminacyjna. Dziś abiturienci zmierzyli się z zadaniami z matematyki na poziomie podstawowym. Po zakończonym egzaminie opublikujemy arkusze maturalne oraz propozycje rozwiązań przygotowane przez ekspertów RMF FM.

REKLAMA

Wtorek to drugi dzień trzydniowej sesji egzaminów obowiązkowych. Uczniowie wczoraj pisali sprawdzian z języka polskiego, dziś zmierzyli się z zadaniami z matematyki na poziomie podstawowym. Jutro ostatni test obowiązkowy dla wszystkich - język angielski.

Jak co roku na rmf24.pl znajdziecie rozwiązania maturalnych arkuszy. Warto zapamiętać adres: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-matura lub pobrać aplikację, by otrzymać na telefon powiadomienie.

Gorąco polecamy także nasze profile społecznościowe. We wtorek, tuż po publikacji arkuszy egzaminacyjnych, planujemy na Facebooku rozwiązywanie zadań z wraz z nauczycielem matematyki. Na bieżąco będziecie mogli zadawać pytania.

Relacje z tegorocznej matury z matematyki dzisiaj z mojego rodzinnego Wgorzewa. @RMF24pl #matura2020 pic.twitter.com/ICKdcNluAz

PiotrBulakowskiJune 9, 2020

Również w kolejnych dniach maturalnego maratonu publikować będziemy arkusze zadań z poszczególnych przedmiotów i propozycje odpowiedzi, opracowane przez nauczycieli na prośbę RMF FM i Interia.pl.

Jak przebiegała matura z matematyki na poziomie podstawowym?

Matura z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godz. 9:00. Trwa 170 minut. Wszędzie egzamin rozpoczął się o czasie i zakończył o czasie - mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.
Mamy informacje o alarmach bombowych, ale wszystkie lokalne struktury policji radzą sobie z tym. Poważniejszych problemów nie było, wszędzie egzamin rozpoczął się o czasie i zakończył o czasie - powiedział Smolik.

Egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym pisany jest obowiązkowo przez wszystkich maturzystów. Chętni mogą pisać także egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym; egzamin ten przeprowadzony zostanie w poniedziałek 15 czerwca.

Matura z języka polskiego

Blisko 280 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących i techników rozpoczęło w poniedziałek maturalny maraton - na początek zmierzyli się z obowiązkowym egzaminem z języka polskiego.

Egzamin pisemny z polskiego na poziomie podstawowym składał się z dwóch części: maturzyści musieli rozwiązać test i napisać tekst własny - rozprawkę lub analizę tekstu poetyckiego. Tu publikujemy propozycje rozwiązań>>>

Matury bez części ustnej

Poza obowiązkowym pisemnym egzaminem z polskiego maturzyści muszą przystąpić do jeszcze dwóch obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka obcego i z matematyki.

Ponadto muszą przystąpić do co najmniej jednego pisemnego sprawdzianu z wybranego przedmiotu - maksymalnie zaś mogą zdecydować się na 6 takich egzaminów. Sprawdziany z przedmiotów do wyboru zdawane są na poziomie rozszerzonym.

W tym roku - w związku z pandemią koronawirusa - decyzją ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego nie odbędą się obowiązkowe matury ustne. Przeprowadzone zostaną one tylko dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. Jak podała CKE, przeprowadzonych będzie tylko 327 egzaminów ustnych.