Katar przegrał 1:3 z Senegalem w meczu grupy A mundialu. Gospodarze ponieśli drugą porażkę w mistrzostwach i stracili szanse na wyjście z grupy. Senegalczycy odnieśli pierwsze zwycięstwo.

W meczu otwarcia mundialu Katarczycy zaprezentowali się bardzo słabo, przegrywając 0:2 z Ekwadorem. Dziś chcieli zrehabilitować się przed swoimi kibicami, lecz nie udało się im zdobyć punktów, choć zaprezentowali się znacznie lepiej niż w pierwszym spotkaniu.

Od początku piątkowego starcia lepiej od gospodarzy spisywali się Senegalczycy, którzy strzelali częściej, ale zwykle były to uderzenia niecelne.

W 34. minucie szybkie wyjście Katarczyków zakończyło się starciem w polu karnym, gdzie powalony przez rywala został Akram Afif, jednak hiszpański sędzia Anthonio Mateu Lahoz nie zdecydował się podyktować karnego dla gospodarzy.

Siedem minut później prowadzenie objął Senegal. Fatalny błąd Boualema Khoukiego wykorzystał Boulaye Dia, który z siedmiu metrów wpakował piłkę do siatki Kataru. Była to jedyna bramka pierwszej połowy.

Tuż po przerwie Senegal podwyższył prowadzenie, gdy po rzucie rożnym efektowną główką popisał się Famara Diedhiou.

Po godzinie gry do ataku ruszyli gospdoarze i byli bliscy zdobycia kontaktowej bramki. Sztuka ta udała się im w 78. minucie. Mohammed Muntari efektownie uderzył głową, strzelając pierwszego gola na mundialu dla gospodarzy.

Odpowiedź Senegalu była błyskawiczna. Pięć minut później po dośrodkowaniu z prawej strony bramkę dla ekipy z Afryki zdobył Bamba Dieng.

Katar - Senegal 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Boulaye Dia (41), 0:2 Famara Diedhiou (48.), 1:2 Muntari (78.), 1:3 Bamba Dieng (83.)

Żółta kartka - Katar: Ismail Mohamad, Homam Ahmed, Assim Madibo. Senegal: Boulaye Dia, Ismail Jakobs, Pathe Ismael Ciss.

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania). Widzów: 41 797.

Katar: Meshaal Barsham - Pedro Miguel (83. Mohammed Waad), Boualem Khoukhi, Abdelkarim Hassan, Ismail Mohamad, Homam Ahmed (83. Moustafa Tarek) - Hassan Al-Haydos (74. Mohamed Muntari), Karim Boudiaf (69. Abdulaziz Hatem), Assim Madibo - Almoez Ali, Akram Afif.

Senegal: Eduoard Mendy - Youssouf Sabaly, Kalidou Koulibaly, Ismail Jakobs (78. Pape Abou Cisse), Abdou Diallo - Krepin Diatta (64. Pathe Ismael Ciss), Nampalys Mendy (78. Pape Matar Sarr), Famara Diedhiou (74. Bamba Dieng), Idrissa Gana Gueye, Ismaila Sarr (74. Ilimane Ndiaye) - Boulaye Dia.

Msheireb w Dosze - to miejsce, w którym krzyżują się linie metra, wieczorami jest tam mnóstwo kibiców, jest kolorowo / Michał Dukaczewski / RMF FM