Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Rozstawiony z numerem 12. polski tenisistka wygrał z Francuzem Richardem Gasquetem 6:7 (9-11), 6:4, 7:5.

Hurkacz w pierwszej rundzie miał wolny los. To było jego drugie w karierze spotkanie z Gasquetem i odniósł drugie zwycięstwo. Wygrana nie przyszła łatwo - spotkanie trwało blisko dwie i pół godziny.

W pierwszym secie żaden z tenisistów nie dał się przełamać. Hurkacz miał piłkę setową w 12. gemie, ale ostatecznie potrzebny był tie-break.

W nim Gasquet szybko wyszedł na prowadzenie 5-1. Podopieczny trenera Craiga Boyntona doprowadził do remisu, a później zmarnował trzy kolejne piłki setowe. Od stanu 9-8 dla Hurkacza trzy punkty z rzędu zdobył Francuz i cieszył się z wygranego seta.

W piątym gemie drugiej partii doszło do pierwszego przełamania. Jego autorem był Hurkacz, który do końca seta utrzymał przewagę, dzięki czemu wyrównał stan meczu.

MAMY TO Hubert Hurkacz z awansem do trzeciej rundy turnieju w Madrycie pic.twitter.com/YAqklHPHnH

polsatsportApril 28, 2023

Decydującego seta Hurkacz zaczął źle. Dał się przełamać w czwartym gemie, a po chwili przegrywał już 1:4. Polak stratę przełamania odrobił w ostatnim możliwym momencie - gdy Gasquet serwował na zwycięstwo w meczu. Hurkacz poszedł za ciosem. Wygrał dwa kolejne gemy i awansował do trzeciej rundy.

Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem 17 Borna Coric. Z trzech ich dotychczasowych spotkań dwa wygrał Chorwat, w tym ostatnie w ubiegłym roku w ćwierćfinale w Wiedniu.

Wrocławianin to jedyny reprezentant Polski w turnieju ATP w stolicy Hiszpanii. Rok temu dotarł w tej imprezie do ćwierćfinału, w którym uległ Serbowi Novakowi Djokovicowi 3:6, 4:6.