Strażakom udało się opanować pożar wysypiska odpadów wielkogabarytowych w Ostrowie Wielkopolskim. Pojedyncze zastępy nadal dogaszają rozgarnięte przez koparki chałdy śmieci. By mieć pewność, że ogień nie będzie się rozprzestrzeniał - strażacy będą dyżurować na pogorzelisku do rana.

REKLAMA

#PILNE Jeszcze kilkanaście godzin będzie trwało dogaszanie składowiska odpadów w Ostrowie Wlkp. Dojeżdżają tu co chwile kolejne zastępy z dostawami wody. Pali się kilkanaście tys. m. kw. śmieci wielkogabaryt. @RMF24pl pic.twitter.com/OQsX6oDzEt

MateuszChlystun2 czerwca 2019

Ponad stu strażaków nadal gasi pożar składowiska odpadów w Ostrowie Wielkopolskim. Część z nich pracuje w aparatach tlenowych ze względu na wciąż unoszące się nad miejscem pożaru kłęby żrącego dymu.

Na miejscu pracuje 39 zastępów straży z całego powiatu. Przed nimi jeszcze kilkanaście godzin pracy. Koparki rozgarniają płonące odpady na składowisku w Ostrowie Wlkp. @RMF24pl pic.twitter.com/9noh5OMxTm

MateuszChlystun2 czerwca 2019

Strażacy zmieniają się na miejscu akcji z kolejnymi zastępami, część z nich pracowała tu od 7:00 rano. Co chwilę docierają tu też kolejne wozy strażackie z całego powiatu, dowożące zapasy wody. Na miejsce dotarł też biegły sądowy z zakresu pożarnictwa.

Wiadomo, że obiekt był monitorowany.

Jak powiedział nam bryg. Krzysztof Biernacki z ostrowskiej straży, na składowisku zgromadzone były wysokie hałdy opon czy zużytych mebli - stąd m.in. wciąż widoczne kłęby gęstego dymu.

/ Mateusz Chłystun / RMF FM
/ Mateusz Chłystun / RMF FM
/ Mateusz Chłystun / RMF FM
/ Mateusz Chłystun / RMF FM
/ Mateusz Chłystun / RMF FM

Strażacy apelują do osób, które mają problemy z układem oddechowym, a mieszkają w okolicy, by nie wychodziły z domu, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

Wstępne ustalenia służb mówią o samozapłonie.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy albo skorzystać z formularza WWW.