Reprezentant Polski Piotr Małachowski z wynikiem 67,19 m zajął piąte miejsce w konkursie rzutu dyskiem na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Wygrał Niemiec Robert Harting, który uzyskał odległość 68,27 m. Srebro powędrowało natomiast do Irańczyka Ehsana Hadai, a brąz wywalczył Estończyk Gerd Kanter.

Polak miał w konkursie tylko trzy udane próby, pozostałe trzy niestety spalił.

Małachowski jest wicemistrzem olimpijskim z Pekinu. Potem wywalczył także wicemistrzostwo świata, a następnie mistrzostwo Europy. Prywatnie jest przyjacielem Tomasza Majewskiego. Przed rokiem obaj zanotowali niepowodzenie w koreańskim Daegu, zajmując dziewiąte pozycje, tuż za finałem.

Przed wtorkową walką nasz zawodnik zapowiadał, że jego zdaniem medal jest w zasięgu. Trenowałem ciężko przez cztery lata, więc mam nadzieję, że przyniesie to efekt i przywiozę medal. Jeden już mam, postaram się o następny - mówił Małachowski.

Polski zawodnik podczas przygotowań do igrzysk musiał walczyć z kontuzją. Na pewno nie jestem przygotowany w stu procentach, jak przed kontuzją. W dniu finału powinno jednak być naprawdę dobrze - zaznaczał polski dyskobol.