Kamil Stoch wspaniale zakończył ten sezon Pucharu Świata. Polak wygrał ostatnie zawody w lotach narciarskich w Planicy, drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzeci był Daniel Andre Tande. Lider naszej reprezentacji zwyciężył w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata zdobywając 1443 punkty. Polak triumfował też w turnieju 'Planica 7".

To drugi triumf Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i 31. zwycięstwo w indywidualnych zawodach. W klasyfikacji wszech czasów zajmuje 6. miejsce.

W pierwszym skoku Stoch uzyskał 245 metrów, w drugiej serii skoczył 234,5 metra.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata to nie jedyny sukces skoczka z Zębu w tym sezonie. Polak triumfował w Turnieju Czterech Skoczni (wygrywając jako drugi skoczek w historii wszystkie konkursy). Poza tym zdobył złoty medal olimpijski na dużej skoczni i brązowy w konkursie drużynowym. Dodatkowo w mistrzostwach świata w lotach narciarskich zdobył brąz w drużynie i srebro indywidualnie. Wygrał też cykle "Planica 7", "Raw Air" i "Willingen 5".

W tym sezonie Stoch w zawodach Pucharu Świata triumfował 9-krotnie. Wygrał w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku, Bischofshofen, Lahti, Lillehammer, Trondheim i dwukrotnie w Planicy.

W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 1443 punktów o 373 wyprzedził Niemca Richarda Freitaga oraz o 458 Norwega Daniela Andre Tandego.

Kamil Stoch został najstarszym w historii zdobywcą Kryształowej Kuli za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. W niedzielę, w dniu ostatnich w tym sezonie zawodów w Planicy, liczył dokładnie 30 lat i 304 dni.

Małą Kryształową Kulę za klasyfikację lotów wywalczył Norweg Andreas Stjernen, który o siedem punktów wyprzedził Stocha.

W klasyfikacji Pucharu Narodów najlepsi okazali się Norwegowie, przed Niemcami i biało-czerwonymi, którzy wygrali ją przed rokiem.

Inni Polacy poza pierwszą "10"

W niedzielnym konkursie wystąpiło 4 innych Polaków. Piotr Żyła skoczył 208,5 metra i 205 metrów i zajął w ostatnim konkursie 27. miejsce.

Dawd Kubacki skoczył 217 i 211,5 metra i zajął 21. miejsce. Maciej Kot uzyskał 218 i 209 metrów co dało mu 19. lokatę.

Stefan Hula skoczył 228,5 i 223,5 metra zajął 13 miejsce.

Po konkursie prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner ogłosił, że związek o rok przedłużył kontrakt z trenerem Stefanem Horngacherem.