Najbliższe dni przyniosą pogodną, ale wyjątkowo mroźną aurę. Synoptycy ostrzegają przed silnymi spadkami temperatury, zwłaszcza na wschodzie kraju, gdzie termometry mogą wskazać nawet minus 25 stopni Celsjusza.
- Po więcej aktualnych informacji zapraszamy na RMF24.pl.
Jak informuje synoptyk IMGW Piotr Szewczak, w najbliższych dniach na zachodzie Polski będzie stosunkowo ciepło, temperatura nie powinna spaść poniżej minus 5 st. C. Na wschodzie jednak zdecydowanie zimniej. Najgorzej będzie w nocy z niedzieli na poniedziałek.
We wschodnich regionach kraju temperatura spadnie do minus 18 stopni Celsjusza, a lokalnie na Podkarpaciu nawet do minus 25. W centrum termometry pokażą od minus 10 do minus 15, a na zachodzie od minus 2 do minus 5.
W kolejnych nocach sytuacja się powtórzy - na wschodzie i południowym wschodzie kraju możliwe są ponownie ekstremalne spadki temperatur.
UWAGA NOWE OSTRZEENIA METEOROLOGICZNE #IMGWSilny mrz st.2Wane:Od 2026-01-18 11:31 do: 2026-01-20 10:00Silny mrz st.1Wane:Od 2026-01-18 23:00 do 2026-01-19 10:00Silny wiatr st.1Wane:Od 2026-01-18 09:00 do 2026-01-19 19:00 https://t.co/16QmSAFVB6 pic.twitter.com/wOd3KRHEgK
IMGWmeteoJanuary 18, 2026
W związku z nadchodzącymi mrozami, wydano ostrzeżenia I stopnia przed silnym mrozem dla województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz części kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, śląskiego i pomorskiego.
Powiat bieszczadzki w województwie podkarpackim objęto alertem II stopnia. Dodatkowo, dla części Dolnego Śląska wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem.
W poniedziałek i wtorek utrzyma się pogodna aura z małym zachmurzeniem. Temperatury maksymalne na wschodzie wyniosą od minus 4 do minus 6, w centrum od minus 1 do minus 5, a na zachodzie od 3 do 5 st. C.
W nocy na wschodzie ponownie możliwe spadki do minus 18 st. C, lokalnie na Podkarpaciu nawet do minus 25 st. C.
Mieszkańcy zagrożonych regionów powinni zachować szczególną ostrożność i przygotować się na silne mrozy.