Świąteczno-noworoczny czas jest szczególnie bogaty w różnego rodzaju spotkania, czy imprezy. Zawsze podczas takiego szczególnego wyjścia chcemy wyglądać jak najlepiej. Jak to osiągnąć? „Najlepszym sposobem na wypoczęta i świetlistą cerę jest po prostu sen” – mówi w rozmowie z Ewą Kwaśny kosmetolog Iwona Holewa. Dla tych, którzy jednak nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek przed świętami ma kilka porad, jak sobie pomóc, by wyglądać świeżo i promiennie.

Mimo pandemii wielu z nas spędzi święta, czy sylwestra w gronie rodziny lub przyjaciół. Kiedy przygotowujemy się do specjalnego wyjścia, chcemy także wyjątkowo wyglądać. Podstawą jest świetlista, wypoczęta cera. Co jednak zrobić, jeżeli nie mamy zbyt wiele czasu na to, by zadbać o swój wygląd? Na kilka godzin przed uroczystością najlepiej wykonać sobie delikatny peeling i nałożyć po prostu najzwyklejszą maseczkę nawilżającą z tym, że nie eksperymentujemy z takimi kosmetykami, raczej staramy się wybrać bardziej sprawdzone sposoby i kosmetyki - radzi kosmetolog, Iwona Holewa

Do sylwestra zostało tylko nieco więcej czasu. Kosmetolog poleca, by z tej okazji skorzystać z tzw. zabiegów bankietowych. One poprawiają wygląd cery, dlatego najlepiej się sprawdzą w tym przypadku. Takie zabiegi możemy wykonać przykładowo dzień lub kilka godzin przed imprezą, tj. np. sylwestrem. 

Cytat

Zabiegi typu infuzja tlenowa, zabiegi rozświetlające z witaminą C, czy też na przykład fale radiowe. One bardzo fajnie napną skórę, sprawią, że będzie promienista i sprawi, że będziemy wyglądać bardzo wypoczęte.
przekonuje Iwona Holewa.

Jak zimą zadbać o skórę? Kluczowa właściwa pielęgnacja

Kosmetolog w rozmowie z RMF FM przypomina, że żeby właściwie zadbać o skórę zimą, powinniśmy dobrać odpowiednie kosmetyki.

Nie możemy używać tych, których używamy w ciągu całego roku. Warto sprawdzić, czy przetestować  kremy tłuste albo półtłuste, które zabezpieczą płaszcz hydrolipidowy skóry przed mrozem i wiatrem. To ważne, żeby zmienić krem na trochę bogatszy - tłumaczy. Wieczorami możemy zastosować kurację nawilżającą, trochę bardziej natłuszczającą, zastosować jakieś oleje lub bardzo bogate serum - dodaje.

Specjalistka przypomina także o stosowaniu kremów z filtrami ochronnymi. Jak przekonuje, nie powinniśmy rezygnować z ochrony przed szkodliwym promieniowaniem zimą, ponieważ występuję ono w równie dużym stopniu, co latem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Krem z filtrem. Który wybrać, jak stosować? Rady kosmetologa

Pielęgnacja skóry w pandemii. Zadbajmy szczególnie o skórę pod maseczką

Przez pandemię koronawirusa musieliśmy się przyzwyczaić do tego, że dodatkowym elementem, który zakładamy, kiedy wychodzimy jest maseczka ochronna. Niestety, maseczki często sprawiają, że nasza skóra na twarzy jest podrażniona. Sprzyjają także powstawaniu stanów zapalnych. Jak sobie radzić z podobnymi problemami? Musimy przede wszystkim pamiętać, żeby te maseczki często zmieniać, żeby nie dotykać rękoma twarzy, jeżeli mamy możliwość, to unikajmy makijażu, po prostu w tej okolicy, która zasłonięta jest maseczką - radzi kosmetolog.

Jak dodaje, ważnym elementem jest także odpowiednie nawilżanie skóry.

Kiedy już ściągamy maseczkę po powrocie, ważnym etapem pielęgnacji skóry twarzy powinno być jej dokładne oczyszczanie. Jeżeli już mamy problem, typu stany zapalne, możemy zawsze użyć preparatów, które działają bakteriobójczo, jak np. kwas salicylowy - radzi kosmetolog.

Iwona Holewa zauważa, że jednym z najbardziej zaniedbywanych etapów pielęgnacji jest peeling, który - odpowiednio dobrany - bardzo dobrze służy cerze. Powinniśmy peeling wykonywać - w zależności od rodzaju cery - nawet raz w tygodniu - radzi kosmetolog i dodaje, że domowe peelingi cukrowe, czy kawowe doskonale nadają się do ciała, jednak do twarzy proponuje duże delikatniejsze.

Są peelingi enzymatyczne, które delikatnie rozpuszczają naskórek. Do skór, które są trochę grubsze możemy stosować peelingi drobnoziarniste lub też  w salonach kosmetycznych, po prostu peelingi chemiczne - wylicza specjalistka.

Opracowanie: