Koordynator służb specjalnych broni UOP-u. Minister Janusz Pałubicki, gość "Krakowskiego Przedmieścia 27" powtórzył, że Urząd Ochrony Państwa w niczym nie naruszył procedury w sprawie lustracji prezydenta.

Minister podkreśla, że jego opinię już dwa razy potwierdziła sejmowa spec-komisja. A ta uznała, że UOP nie naruszył prawa, lecz dopuścił się jedynie uchybień. Dlatego właśnie koordynator służb specjalnych oczekuje, że Aleksander Kwaśniewski odzyska zaufanie do Urzędu Ochrony Państwa. Koordynator oczekuje więc, że Aleksander Kwaśniewski powie: myliłem się, nie było żadnej prowokacji, nie było żadnego fałszowania dokumentów.

Minister Pałubicki odniósł się też do propozycji szefa sejmowej spec-komisji Zbigniewa Siemiątkowskiego - o likwidacji UOP-u i Wojskowych Służb Informacyjnych, bo są one wciągne w gry polityczne i utworzeniu w ich miejsce nowego wywiadu. Zdaniem Pałubickiego Polsce niepotrzebny jest nowy wywiad. Ten, który mamy czyli UOP oraz WSI działają bez zarzutu. Na dowód przytacza fakt, że w ciągu dwóch lat ujawniono 16 szpiegów. Minister uważa, że pomysł Zbigniewa Siemiątkowskiego jest czysto polityczny...

00:10