"Podjąłem decyzję o zwiększeniu naszych rezerw materiałowych, bo gdyby pojawiły się konkretne propozycje wsparcia dla Ukrainy, Polska mogłaby dostarczyć, w ramach kredytu i wsparcia, stosowne wyposażenie, od medykamentów po żywność"- tłumaczy Janusz Piechociński odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. "Zasugerowałem moim politycznym partnerom, że warto doprowadzić do spotkania państw sąsiadów Ukrainy żeby przeanalizować kwestie wydolności ochrony granicy, służb granicznych, celnych a także pomocy humanitarnej"- dodaje. "Politycy z wielką łatwością wydają oświadczenia, ale jeśli chodzi o realną kasę widać zero"- mówi Janusz Piechociński w RMF FM.

Rezerwy strategiczne - kupujemy zdrowe prosiaczki

Część PiS-u i leśników robi ludziom wodę z mózgu - mówi Janusz Piechociński pytany przez słuchaczy RMF FM, "dlaczego PSL zgodził się na ogołocenie kasy Lasów Państwowych". Niepotrzebnie nasi koledzy z PiS licytują, skarżą. Nie ma żadnych zagrożeń- zapewnia.

Atom w Polsce

"Dlaczego chcecie zbudować elektrownie jądrowe w Polsce? Przecież to niebezpieczne?" - pytają słuchacze RMF FM. Obok nas jest wiele bloków atomowych. Kaliningrad, Czechy, za chwilę Niemcy wydłużą przynajmniej o pięć lat funkcjonowanie bloków atomowych- tłumaczy gość RMF FM.

Polska złomownią zachodu

"Czemu chce Pan pozbawić podatkiem ekologicznym najbiedniejszych Polaków możliwości posiadania własnego środka transportu?"- pyta słuchacz RMF FM. Przez ostatnich kilka lat staliśmy jedną z głównych złomowni zachodu. Musimy znaleźć mądre rozwiązanie problemu emisji spalin i zanieczyszczenia środowiska. Wciąż szukamy rozwiązania. Jedna z możliwości jest zanęcenie do Polski producentów nowych samochodów - odpowiada Janusz Piechociński.