Kolejny wątek ws. Mariusza Trynkiewicza, zaginiony pojemnik z promieniotwórczym kobaltem i śledztwo w sprawie tragedii na Broad Peak - m.in. o tym pisaliśmy dzisiaj. Co jeszcze się działo? Sprawdźcie w naszym przeglądzie najważniejszych wydarzeń dnia!

Trynkiewicz nie wyjdzie na wolność?

Pedofil-morderca Mariusz Trynkiewicz najprawdopodobniej nie wyjdzie na wolność 11 lutego, mimo że wtedy właśnie kończy mu się kara więzienia. Ma trafić do zakładu zamkniętego w Gostyninie. Nasz reporter Roman Osica dotarł do scenariusza wydarzeń opracowanego w Ministerstwie Sprawiedliwości. Przeczytajcie WIĘCEJ.

Zniknął pojemnik z radioaktywnym izotopem

Wieczorem pojawiła się informacja, że z firmy w Koniecpolu w powiecie częstochowskim zniknął pojemnik zawierający promieniotwórczy izotop kobaltu (Co-60). Informację przekazały służby kryzysowe wojewody śląskiego. Zdrowie osób, które będą próbowały otworzyć lub rozszczelnić pojemnik może być zagrożone - ostrzegają specjaliści. Więcej o sprawie TU.

Nie ma śladów materiałów wybuchowych na wraku TU-154

Z kolei biegli prokuratury stwierdzili, że nie ma śladów materiałów wybuchowych na szczątkach wraku prezydenckiego tupolewa, a także w próbkach pobranych z ciał ekshumowanych ofiar katastrofy smoleńskiej. To jednak wciąż nie jest ostateczna opinia. Szczegóły TUTAJ.

Potrącił ciężarną. Bez zarzutów

Jak dowiedziała się reporterka RMF FM, 67-letni kierowca, który potrącił pijaną ciężarną w sylwestrową noc w Łodzi, nie usłyszał zarzutów. Wcześniej śledczy ustalili, że kobieta, która miała ponad 2 promile alkoholu, sama położyła się na ulicy, żeby kierowca jednego z samochodów nie mógł przejechać. 31-latka była w dziewiątym miesiącu ciąży. Jej dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie. Maluch, jak i jego matka zmarli. Przeczytajcie WIĘCEJ.

Jest śledztwo ws. tragedii na Broad Peak

Natomiast krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragedii na Broad Peak. W marcu ubiegłego roku podczas zejścia z ośmiotysięcznika zginęli dwaj polscy himalaiści - Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Szczegóły znajdziecie TU.

Obama: nie będziemy podsłuchiwać sojuszników

Ze świata: Dziś Barack Obama zapowiedział, że telefony szefów państw sojuszniczych USA nie będą już monitorowane. Prezydent USA ogłosił początek reformy wywiadowczych programów inwigilacji. Przeczytajcie szczegóły TUTAJ.

Polska wygrała z Rosją!

Wieczorem nadeszła bardzo dobra informacja z Danii. Biało-czerwoni wygrali z Rosją w Aarhus 24 do 22. Oznacza to, że gramy dalej w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. Trafiliśmy do drugiej rundy turnieju. Do przerwy przegrywaliśmy z Rosją 10:14. Świetnie spisał się w bramce Sławomir Szmal. Przeczytajcie więcej szczegółów z meczu naszych zawodników.

Kubica wypadł z trasy

Piątek to natomiast kiepski dzień dla Roberta Kubicy. Kierowca razem z Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) wypadli z drogi i nie ukończyli 9. odcinka specjalnego 82. Rajdu Monte Carlo. Liderem po drugim etapie jest Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC). Szczegóły TU.

"Noga trochę nie podawała"

Humor nie opuszcza z kolei Piotra Żyły. "Noga trochę nie podawała" - tak swój występ w kwalifikacjach Pucharu Świata skomentował polski skoczek. W piątkowej próbie zajął 22. miejsce. Wystąpi w niedzielnym konkursie indywidualnym w Zakopanem, ale nie ma go w składzie na zawody drużynowe. Cała rozmowa TUTAJ.

Ta dieta nie działa

A z kolei naukowcy z Uniwersytetu w Toronto opublikowali wyniki badań, które mówią, że popularna dieta, opierająca swe wskazania na twierdzeniu, że nasze potrzeby żywieniowe są związane z grupą krwi, nie działa. Swoje wnioski, które z pewnością przyniosą wielu z nas pewne rozczarowanie, oparli na analizie przypadków 1455 osób. Więcej znajdziecie TUTAJ.