Kamil Stoch został w marcu Sportowcem Miesiąca RMF FM i portalu Interia.pl! Dwukrotny mistrz olimpijski i zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2013/14 zdobył w plebiscycie blisko 67 procent Waszych głosów. Stoch pokonał między innymi Kamilę Lićwinko i Agnieszkę Radwańską.

W marcu Kamil Stoch był poza zasięgiem konkurentów. Marzec rozpoczął od zwycięstwa w konkursie w Lahti. Po kilku dniach był też najlepszy w Kuopio. Stanął również na najniższym stopniu podium pucharowych zawodów w Oslo, a wraz z drużyną zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w Planicy. Wszystkie te sukcesy bledną jednak przy blasku Kryształowej Kuli, którą Stoch ostatecznie zdobył w Planicy. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata o 108 punktów wyprzedził Słoweńca Petera Prevca.

Te sukcesy przełożyły się na Wasze poparcie: na Stocha postawiło blisko 67 procent głosujących w naszym plebiscycie! Drugie miejsce przyznaliście Kamili Lićwinko - złotej medalistce w skoku wzwyż na lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie. Podium uzupełniła zaś tenisistka Agnieszka Radwańska.

Dziękujemy za dziesiątki zgłoszeń!

Czytelnicy RMF 24 i Interii od początku kwietnia przysyłali nam uzasadnienia swoich typów. Nadesłaliście wiele zabawnych, ale także i wzruszających komentarzy. Wybór był trudny, ale po długich dyskusjach udało nam się wybrać autora zwycięskiego zgłoszenia. A brzmi ono tak:

Uch! Kamil! Dużo by pisać. Kamil zafundował mi nową młodość. Siedziałem przy TV i cieszyłem się jak dziecko. Z resztą myślę, że nie tylko ja. Nawet mój piesek tak wsiąknął w skoki, że na widok zjeżdżającego skoczka robił 'hał" paszczą, jakby chciał przestraszyć konkurencję Kamila. A żona, patrząc w telewizor, mówiła "kocham cię". Im częściej Kamil był na pudle, tym częściej to słyszałem. Oby do zimy. Za to jak najbardziej należy się "sportowiec miesiąca" a nawet i roku.

Ze zwycięzcą zabawy skontaktujemy się telefonicznie. Wkrótce poinformujemy też, jaką niespodziankę dla niego przygotowaliśmy.