RMF FM kolejny miesiąc z rzędu pozostaje najchętniej cytowaną rozgłośnią radiową w Polsce - wynika z najnowszego rankingu Instytutu Monitorowania Mediów. W kwietniu na informacje naszych dziennikarzy powoływano się 229 razy. Na drugą w rankingu stację 101 razy a na trzecią 88 razy.

W ubiegłym miesiącu w mediach dominowała polityka. Dziennikarze głównie zajmowali się przyszłością Jarosława Gowina. Najpierw jego wypowiedziami na temat in vitro, a potem odwołaniem go przez premiera ze stanowiska ministra sprawiedliwości. 

Kwiecień w mediach

Sporo miejsca w serwisach informacyjnych poświęcono również podejrzeniami o lobbing w przypadku Aleksandra Kwaśniewskiego. W czołówce znalazł się też minister transportu Sławomir Nowak i jego kolekcja zegarków. Oprócz polityki, w kwietniu media zajmowały się kolejną rocznicą i obchodami katastrofy smoleńskiej. Ekonomia, rynek i finanse znalazły się na trzecim miejscu. Zdecydowanie mniej miejsca w kwietniu poświęcono w mediach tematyce sportowej, przyszłości OFE, działalności policji i doniesieniom dotyczącym przestępczości.