„Janusz Korwin-Mikke ma przed sobą jeszcze kilkadziesiąt lat w polityce. Nawet Mick Jagger nie wytrzymałby takiej kampanii, jaką Korwin-Mikke prowadził do Parlamentu Europejskiego. A Korwin w kampanii nie stosował takich wspomagaczy jak Jagger”- chwali szefa KNP Przemysław Wipler odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM.

Doprowadzimy do carpoolingu

"Będzie 21 konkretnych postulatów. Codziennie będziemy prezentowali jeden. Będziemy chcieli m.in. pokazać jak likwidacja części podatków lokalnych, sprawi że budżet stołeczny nie ucierpi. Dziś jesteśmy grabieni"- mówi pytany o swoje, jako kandydata na prezydenta Warszawy pomysły na usprawnienie funkcjonowania miasta. "Skończymy też wojnę z kierowcami. To kwestia doprowadzenia do carpoolingu. Czyli tego, że jeśli w samochodzie jedzie pięć osób lub rodzina, z co najmniej dwójką dzieci, to mogą oni korzystać z buspasów"- tłumaczy. Kandydat partii Korwina-Mikke na prezydenta Warszawy zapowiada także: zmniejszenie o połowę liczby urzędników ratusza, walkę ze zwężeniami ulic czy zmianę ustroju miasta.

Tęcza jest samowolą budowlaną

"My jesteśmy partią praworządną, a tęcza jest samowolą budowlaną. Nie zgadzajmy się, by performance kosztował stolicę miliony złotych"- mówi Wipler pytany, czy jeśli przejmie władzę w stolicy, każe rozebrać tęczę stojącą dziś na Placu Zbawiciela.

Brzydzenie się przeciwnikami to postawa zdroworozsądkowa

"Brzydzenie się wszystkimi innymi partiami politycznymi to postawa zdroworozsądkowa"- mówi Przemysław Wipler pytany o niechęć pomiędzy KNP a Prawem i Sprawiedliwością.

Korwin-Mikke nie jest samotnym białym żaglem

Co z Panem Jackiem Wilkiem? "Mam nadzieje, że będzie jednym z naszych frontmanów medialnych"- tłumaczy Wipler. "To, że ja zostałem poproszony o kandydowanie na prezydenta Warszawy to nie jest wotum nieufności dla Jacka Wilka. Partia go potrzebuje"- dodaje. "Chcemy pokazać, że Janusz Korwin-Mikke nie jest samotnym białym żaglem. Że idzie za nim wielu ludzi. Wielu w wieku 30 lat. To zmiana pokoleniowa. To ludzie, którzy nie muszą trzymać się paska prezesa"- chwali kadry KNP Przemysław Wipler.

Czy można uderzyć policjanta? Czy mundur polskiego policjanta jest mało charakterystyczny i posiada niewystarczającą liczbę napisów "Policja"? Jak obniżać podatki przy wydatkach koniecznych i jak zamierzają załatwić sprawę domów dziecka skoro w postulatach programowych KNP znajduje się postulat likwidacji jakiejkolwiek pomocy socjalnej"- na te i inne pytania słuchaczy RMF FM odpowiadał dziś wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy Przemysław Wipler.

Polecamy film. Zobacz!