Nie mieliście większych wątpliwości, co należy uznać za najważniejsze wydarzenia tygodnia. Większość uczestników naszej sondy uważa, że jest to udaremnienie zamachu na Sejm i zatrzymanie Brunona K. Na tę opcję zagłosowało w sumie 31 procent z Was.

Na drugim miejscu ex aequo znalazły się dwa wydarzenia: wybór Janusza Piechocińskiego na nowego szefa PSL oraz zawieszenie broni między Palestyńczykami i Izraelczykami. Oba otrzymały po 15 procent głosów. Ostatnie miejsce na podium zajęła informacja o ujęciu Katarzyny W. oskarżonej o zabicie córki w Sosnowcu. To było najważniejsze wydarzenie tygodnia według 7 procent z Was.
Oto rezultat Waszego głosowania:

Informacja o zatrzymaniu niedoszłego zamachowca numerem jeden

W tym tygodniu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podała wiadomość o ujęciu Brunona K., który szykował zamach bombowy w Warszawie. 45-letni pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Brunon K. został zatrzymany 9 listopada. Postawiono mu zarzut przygotowywania zamachu bombowego w budynku Sejmu na konstytucyjne organy RP (m.in. na prezydenta, premiera i rząd). Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W śledztwie Brunon K. przyznał się do prowadzenia szkoleń dla osób, które zwerbował, oraz przeprowadzenia próbnych detonacji. Nie przyznał się do przygotowywania zamachu.