Pada i będzie padać. Prognozy pogody są naprawdę niepokojące. Czy grozi nam powtórka z 2010 roku? W Faktach RMF FM będziemy dziś pytać, dlaczego dopiero teraz polski rząd budzi się i zapowiada przegląd zabezpieczeń przeciwpowodziowych? Czy to nie za późno, by sprawdzać stan urządzeń?

Będziemy sprawdzali, także w najbliższych godzinach, w tych newralgicznych miejscach, jaki jest stan infrastruktury zabezpieczającej przed powodziami - poinformował wczoraj Donald Tusk. Czy ta deklaracja nie padła za późno? - pytają w komentarzach pod naszymi artykułami słuchacze.

"Nie rozumiem. Oni dopiero teraz sprawdzają wały na prognozowaną (ewentualnie) możliwa powódź? Ja myślałem, że po 2010 roku to rząd myśli poważnie i monitoruje takie rzeczy na bieżąco. Przecież "gdyby coś", to nikt nie jest w stanie skorygować nieprawidłowości przez te 2-3 dni... Nie zdziwię się, jak Tusk z uśmiechem powie do zalanych ludzi: SORRY TAKI MAMY KLIMAT..." - napisał na RMF 24 Pawcio. Czekamy na kolejne Wasze komentarze.

Słuchacie Faktów RMF FM. Sprawdzimy, jak tłumaczyć będą się rządzący?