Podarowaliśmy zaproszenie na Galę Otwarcia Off Plus Camera!

Czwartek, 11 kwietnia 2013 (09:55)
Aktualizacja: Czwartek, 11 kwietnia 2013 (10:13)

Wielkie święto kina niezależnego w Krakowie tuż tuż! 12 kwietnia rusza międzynarodowy festiwal Off Plus Camera. Jak co roku oczaruje widzów bogatym repertuarem i licznym wydarzeniami towarzyszącymi projekcjom filmowym z całego świata. Dla miłośników kina przygotowaliśmy więc nie lada niespodziankę – zaproszenie na otwarcie imprezy.

Podwójne zaproszenie na Galę Otwarcia imprezy wygrała pani Katarzyna, która pierwsza odpowiedziała prawidłowo na nasze pytanie konkursowe (potwierdzenie otrzyma Pani e-mailem):

Aktorka Melissa Leo będzie szefową jury Konkursu Polskiego na festiwalu Off Plus Camera i dostanie w tym roku nagrodę "Pod prąd". Za rolę w jakim filmie Leo dostała w 2011 roku Oscara dla aktorki drugoplanowej?

Odpowiedź: Melissa Leo dostała Oskara za rolę w filmie "Fighter".

Gala Otwarcia festiwalu odbędzie się w piątek 12 kwietnia o godzinie 20 w krakowskim Kinie Kijów. Wydarzenie zapowiada się interesująco: podczas inauguracji imprezy odbędzie się pokaz najnowszego filmu Costy-Gavrasa "Żądza bankiera" z udziałem reżysera. Galę uświetni występ Andrzeja Bachledy.

Off Plus Camera to jeden z najważniejszych, a zarazem najmłodszych festiwali filmowych w Polsce. Jest jedyną wielkoformatową imprezą w Europie Wschodniej dedykowaną w całości światowemu kinu niezależnemu. Festiwal odbywa się co roku w Krakowie i jest częścią miejskiego projektu kulturalnego pod nazwą "6 zmysłów".

Artykuł pochodzi z kategorii: Tylko w RMF24