Czy 25 lat za kratami i prowadzona w tym czasie terapia pozwoliły na wyleczenie pedofila i mordercy Mariusza Trynkiewicza? - to jedno z pytań, na które próbuje odpowiedzieć poranna prasa. Szczegóły w naszym przeglądzie.

Mariusz Trynkiewicz nie chciał się wyleczyć?

Mariusz Trynkiewicz nie może być uznany za wyleczonego z pedofilii - pisze "Fakt". Gazeta powołuje się na opinię seksuologa Zbigniewa Lwa-Starowicza, który badał Trynkiewicza w roku, gdy ten dokonał zabójstwa. "U badanego jest niepełna identyfikacja z rolą męską, dominuje tłumienie i wypieranie potrzeb seksualnych, zahamowanie" - pisał ekspert w aktach sprawy. "Osobiście stoję na stanowisku, że pedofilię da się leczyć. Ale trzeba chcieć podjąć terapię" - przekonuje w rozmowie z tabloidem. 

Filmowa rewolucja

"Rewolucja na polskim rynku telewizji internetowej - YouTube wprowadza kanały płatne" - pisze na pierwszej stronie "Gazeta Wyborcza". "Ipla, Vod.onet.pl, TVN Player będą musiały stawić czoło nowemu, potężnemu konkurentowi" - dodaje. Przypomina też, że w marcu płatny kanał na YouTubie uruchomi Studio Filmowe "Kadr". "Jego szefowie uważają, że na starcie mogą liczyć na 4,5-5,7 tys. abonentów" - podsumowuje "GW".