"Podoba mi się pomysł uzależnienia wysokości mandatów od wysokości zarobków. Jestem altruistyczny i sprawiedliwy. Oczywiście muszą być granice. Maksymalny mandat to 1000-1500 złotych. Nie może być tak, że ludzie będą musieli domy oddawać" - mówi Jacek Kurski, odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. Ujawnia jednocześnie, że wkrótce PE obniży pensje europosłów. "Cięcia, cięcia w PE. Obniżą nam pensje do 5800-5900 euro. To wiedza nieformalna, ale pewna" - twierdzi europoseł.

Jacek Kurski odpowiada na pytania słuchaczy

"PiS bez SP będzie tylko incydentem historii"

PiS bez Solidarnej Polski będzie tylko incydentem w historii naszego kraju. Wygrać można tylko łącząc siły, a to, co PiS zrobiło ostatnio na Podkarpaciu nie nastraja pozytywnie. PiS musi to wyjaśnić. Nas nie da się sprowadzić do froterowania nami podłogi, czy do parasolowych prezesa - mówi Kurski.

"Kiedy kurz opadnie, Gowin będzie współpracował z nami"

Nie wykluczam sojuszu z ugrupowaniem Jarosława Gowina. Kiedy opadnie kurz bitewny, Gowin może zacznie szukać wiarygodnych partnerów i wtedy będzie współpracował z nami - twierdzi gość RMF FM.

"Prezes PiS postawił na pudła rezonansowe i przegrał"

Jarosław Kaczyński był najważniejszym politykiem w naszym, moim i Ziobry życiu, ale my byliśmy jedynymi, którzy na zamkniętych posiedzeniach PiS potrafili się stawiać i przeciwstawiać temu, co lansował prezes. Reszta była pudłem rezonansowym. Prezes nie mógł tego znieść. Kiedy prezes PiS stawiał na Ziobrę i Kurskiego - wygrywał, kiedy postawił na pudła rezonansowe i monopol na prawicy - to przegrywał - podkreśla europoseł Solidarnej Polski.

Posłuchaj przeróbki autorstwa dziennikarzy RMF FM!

"Dobre umiejętności wokalne"

Jacek Kurski wysłuchał piosenki o swoich wyczynach za kierownicą, którą nagrali dziennikarze RMF FM. Zarzeka się, że nie jeździ niebezpiecznie i opowiada o tym, że od lat - ilekroć policja z uwagi na immunitet nie chce dać mu mandatu - wpłaca po kilkaset złotych na ofiarę wypadku drogowego, który kiedyś wydarzył się niemal na jego oczach. Dobre umiejętności wokalne, zapraszam do wspólnej kapeli, będziemy grać na weselach - proponuje wykonującym utwór o nim dziennikarzom RMF FM.

(MRod)