Wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą, jak spędzić sobotę, zapraszamy do wspólnego grillowania! Od rana będziemy na Was czekać na placu pod Kopcem Kościuszki w Krakowie, gdzie w pierwszorzędnym towarzystwie zaserwujemy apetyczne przekąski. Tematów związanych z grillowaniem nie zabraknie też na antenie RMF FM i na RMF24.pl!

Wielkie grillowanie przed główną siedzibą naszego radia rozpoczniemy już o godz. 10. Będziecie mogli na nim spotkać nie tylko naszych dziennikarzy, ale także człowieka, który o gotowaniu wie wszystko, a dodatkowo potrafi o nim zajmująco opowiadać - Roberta Sowę. W tym doborowym towarzystwie będziemy serwować Wam smakołyki z grilla i zapraszać do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Ktoś z Was nie może pojawić się jutro w Krakowie? Nic straconego! Dzień z grillem w roli głównej będziemy świętować również w innych miastach Polski. Szukajcie naszych ludzi w Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Olsztynie - będą tam rozdawać koszulki RMF FM, w zamian za podzielenie się najciekawszymi pomysłami na grilla lub piknik.

Tematyka grillowa będzie pojawiać się również w sobotnich Faktach RMF FM i w serwisie RMF24.pl. Nasi korespondenci opowiedzą o tym, co i jak grillują inne narody. Zaproponujemy Wam także kilka pomysłów na niebanalne potrawy z grilla. Znudziły się Wam kiełbaski i karkówka? Przetestujcie przepisy na inne dania, które pojawią się jutro na naszej stronie.

Do zabawy zapraszamy również tych, którzy chcą się pochwalić zdjęciami z majowego grillowania lub pikniku. Możecie je wysyłać przez specjalną konkursową formatkę i wygrać koszulki z zabawnymi napisami.