Zabiegani przed Wigilią? Zajęci domowymi obowiązkami nie mieliście czasu przejrzeć, co się dzisiaj działo? Zapraszamy na nasz przegląd! Mamy dla Was to, co najważniejsze z kraju, ze świata i na koniec garść ciekawostek. Zapraszamy!

Proces ws. skazanych za śmiertelne pobicie

Krakowski sąd okręgowy uznał za winnych 11 kiboli, którzy brali udział w śmiertelnym pobiciu Tomasza C., pseudonim Człowiek, lidera kibiców Cracovii. Sąd uznał winę każdego z oskarżonych i skazał ośmiu z nich na kary od 8 do 10 lat więzienia. Trzech pozostałych usłyszało kary w zawieszeniu. Podczas ogłaszania wyroku jeden z oskarżonych przerwał sędzi, śpiewając: "Jesteś szalona". Czytaj więcej TU.

Areszt dla podpalacza z Warszawy

Trzy miesiące spędzi w areszcie natomiast Jacek T. podejrzany o podpalenie w sobotę samochodu na warszawskim Gocławiu. 24-latek ma już na swoim koncie podobne podpalenia. Mężczyznę w sądzie w Warszawie reprezentował jego ojciec, znany adwokat. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Jest opinia ws. zdjęć ze Smoleńska


Prokuratura wojskowa dostała opinię ws. zdjęć satelitarnych z rejonu katastrofy smoleńskiej. Chodzi m.in. o brzozę, w którą przed katastrofą uderzył Tu-154M. Opinia Służby Wywiadu Wojskowego ma 11 stron. Dokument został ujawniony przez prokuraturę. Zajrzyjcie po WIĘCEJ.

Uzdrowiony za wstawiennictwem ks. Popiełuszki? Będą badać

Możliwe, że za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki zdarzył się cud uzdrowienia. O sprawie pisze portal Vatican Insider, powołując się na doniesienia francuskiego dziennika "Le Croix". Do cudu miało dojść ponad rok temu we Francji. czytaj więcej

Cud za wstawiennictwem ks. Popiełuszki?

Z Watykanu napłynęła z kolei informacja, że możliwe jest, że za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki zdarzył się cud uzdrowienia. O sprawie pisze portal Vatican Insider, powołując się na doniesienia francuskiego dziennika "Le Croix". Do cudu miało dojść ponad rok temu we Francji. Szczegóły znajdziecie TU.

Nasze piłkarki ręczne już w kraju

Ze świata sportu: Do Polski wróciły nasze piłkarki ręczne. Przyznały, że po przegranej najpierw były łzy, ale później radość. Zawodniczki w Serbii zajęły czwarte miejsce w mistrzostwach świata. To historyczny sukces, ale pozostał też niedosyt. Gdy jest się tak blisko podium, zawsze marzy się już o krążku. Pewnie całkowicie inaczej by wyglądało, jakbyśmy dzisiaj usiadły wszystkie razem i zaprezentowały brązowe medale na szyi. Ale może nasz czas musi jeszcze nadejść? - zastanawiała się Alina Wojtas. Zobaczcie, co mówiły jeszcze po wylądowaniu TU.

Jest amnestia dla protestujących na Majdanie

Z Ukrainy dotarła wieczorem dobra informacja, że prezydent kraju zdecydował o amnestii zatrzymanych w czasie protestów na Majdanie. Wiktor Janukowycz podpisał już odpowiednią ustawę. Skazani za udział w zamieszkach zostaną uwolnieni, a śledztwa wobec podejrzanych zostaną zamknięte. Więcej o tym TUTAJ.

Nie żyje Michaił Kałasznikow

W wieku 94 zmarł Michaił Kałasznikow - konstruktor najpopularniejszego na świecie karabinu automatycznego AK-47. Przeczytajcie o twórcy jednej z najbardziej znanych broni na świecie WIĘCEJ.

Śledź podany jak lody

Przed zbliżającymi się świętami zobaczcie również alternatywne propozycje na wigilijne potrawy od najlepszego kucharza w Polsce - Wojciecha Modesta Amaro. Jeśli pierogi, to te które nie mają ciasta na bazie mąki. Zamiast karpia - jesiotr w galarecie, czyli cieniutkiej powłoce wykonanej z mleka. A barszcz - tylko na bazie zakwasu z dodatkiem soku z czarnego bzu. Przeczytajcie rozmowę naszej dziennikarki z wybitnym kucharzem TU!

Kot nie wytrzymał i pogonił niedźwiadka

Na koniec mamy dla Was pokaz kociej cierpliwości. 1,5 minuty - tak długo wytrwał zwierzak, który był zaczepiany przez małego niedźwiadka. Przynajmniej tyle udało się zarejestrować autorowi wideo, które kilka dni temu znalazło się w sieci. Obejrzyjcie!