​Chcą do europarlamentu, a jak sprawdzają się w kraju?

Poniedziałek, 12 maja 2014 (21:12)

128 obecnych posłów chciałoby zamienić Sejm na Parlament Europejski. W Faktach RMF FM o poranku sprawdzimy, czy na ostatniej prostej unijnej kampanii wyborczej nie zapominają o obowiązkach, które - przynajmniej na razie - powinni pełnić w kraju. Zajrzymy też na krakowskie Planty, gdzie stanęła "brama poparcia" dla zimowych igrzysk pod Wawelem. Ile osób już przez nią przeszło i czy równie łatwo jest powiedzieć "nie" - odpowiedź usłyszycie w porannych Faktach!

Ponad jedna czwarta posłów obecnej kadencji Sejmu wolałaby miejsce w Parlamencie Europejskim. Na listach wyborczych znalazło się aż 128 nazwisk osób, które mandat już mają, tyle że krajowy. W Faktach RMF FM o poranku - na niespełna dwa tygodnie przez eurowyborami - sprawdzimy, jak na ostatniej prostej unijnej kampanii nasi parlamentarzyści traktują swoje "krajowe" obowiązki. Zapukamy do biur poselskich...

W porannych Faktach także głosy zza Odry przed towarzyskim spotkaniem Polska-Niemcy. Nasi rywale, choć myślami są już raczej w Brazylii, zapewniają, że motywacji im nie zabraknie. Polacy takich problemów nie mają, bo na mundial nie jadą, dla biało-czerwonych będzie to więc kolejna szansa na historyczne pierwsze zwycięstwo nad reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów.

Nie spuszczamy z oka także wydarzeń wokół ukraińskiego kryzysu. Po nieuznawanych przez Kijów referendach na wschodzie kraju separatyści ogłaszają niepodległość i chcą przyłączenia do Rosji.

O poranku będziemy mieli też ważne informacje dla kierowców podróżujących obwodnicą Warszawy. Zajrzymy również na krakowskie Planty, gdzie przechodząc pod specjalną bramką można wyrazić poparcie dla idei zimowych igrzysk pod Wawelem. Jak to działa i ile kosztuje? Zapraszamy od 6 do 9!

Artykuł pochodzi z kategorii: Tylko w RMF24