Czy rosyjska wódka jest rzeczywiście lepsza od polskiej, jak mówił Ławrow? - pytają Aloszę Awdiejewa słuchacze RMF FM. „Na szczęście technologia robienia wódki nie jest skomplikowana. Wszystko zależy od tradycji. Ja ich nie rozróżniam”- mówi Alosza Awdiejew. „Polska wódka jest natomiast droższa. Dlatego może przegrać” - dodaje po chwili zastanowienia.

Janukowycz chciał putinizować Ukrainę

Janukowycz próbował putinizować Ukrainę. Chciał wprowadzić monopol na media. Podporządkować prokuraturę i sądy. Objąć pełną władzę. Ale różnica między Rosjanami i Ukraińcami jest jedna. Ukraińcy mają tendencje myślenia demokratycznego. Dlatego nastąpił zgrzyt. Naród odrzucił to, co chciał mu narzucić Janukowycz - wyjaśnia Alosza Awdiejew odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. Teraz trzeba pomagać Ukrainie i uniemożliwić Putinowi konfrontacje - dodaje. Trzeba uważać. Putin jest politykiem przebiegłym - ostrzega gość RMF FM.

Tymoszenko zgrana. Kliczko dzielny

Tymoszenko należy do zgranej talii kart. Kliczko mógłby być prezydentem pod warunkiem, że prawa prezydenta będą ograniczone. On jest sympatyczny i dzielny - tłumaczy.

"Uczciwego referendum nie będzie"

Na Krymie mediów rosyjskich jest znacznie więcej niż ukraińskich. Oni przygotowali cześć rosyjską ludności do tego, co dzieje się teraz - mówi Awdiejew pytany o referendum na Krymie. Ludzie znajdują się pod wpływem propagandy i agentów, którzy udają mieszkańców Krymu. W takich warunkach nie ma mowy o uczciwym referendum - wyjaśnia. Czy należy uznać wyniki referendum, kiedy się już odbędzie? W referendum musi uczestniczyć cały kraj. Miasto czy region nie może odejść, dlatego że tak chce. Czy Barcelona oddzieli się od Hiszpanii? Czy oddzieli się Szkocja? - odpowiada Awdiejew. Ludność rosyjskojęzyczna nie jest na Ukrainie ciemiężona - tłumaczy.

Krym - najlepsze miejsce na wypad nad morze

Najlepsze w Rosji miejsce na wypad w góry lub nad morze? Namawiam na Krym - mówi Awdiejew.