Wielki finał wakacji! Nowy Targ będzie Twoim Miastem w RMF FM i TVP INFO

Środa, 26 sierpnia 2015 (12:00)

To będzie dziesiąty i już ostatni w te wakacje przystanek na trasie naszego radiowo-telewizyjnego konwoju. Twoje Miasto w RMF FM i TVP INFO nadamy tym razem z Nowego Targu! Już w sobotę opowiemy o jarmarkach, pójdziemy w Gorce i spróbujemy w bacówkach serów z owczego mleka. Odwiedźcie nas! Jak co tydzień - przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek.

Z Nowego Targu napłynęło do nas kilka rymowanek. Najbardziej spodobał nam się jednak wierszyk pana Franka:

Ciągną chmury znad Turbaca, Wędkę ktoś w Dunajcu maca. Duje wiater z górskich piargów, Twoje Miasto w Nowym Targu. Skręć fasiągiem z Zakopianki, Poziraj se na baranki. Łyknij mleka i żentycę, zjedz oscypki i kwaśnicę.

Tematów, o których napisał nasz słuchacz, nie zabraknie w naszym programie! Pójdziemy jednym ze szlaków na Turbacz. Odwiedzimy jedną z siedmiu bacówek, by przyjrzeć się wyrobowi sera i spróbować produktów z owczego sera. Opowiemy też o znalezionym tu najstarszym na świecie bumerangu i zejdziemy do schronu z połowy XX wieku.

Jeśli mieszkacie w Nowym Targu lub planujecie spędzić w okolicy ostatni weekend wakacji - koniecznie nas odwiedźcie! To doskonała okazja, by spotkać naszych dziennikarzy, zobaczyć na żywo, jak powstaje Twoje Miasto w RMF FM i TVP INFO oraz spojrzeć do naszych wozów satelitarnych. Nie zabraknie innych atrakcji. Będziemy mieć dla Was upominki i gadżety. Do dwóch osób trafią też żółto-niebieskie rowery.

Słuchajcie nas w sobotę w RMF FM punktualnie od 6 i oglądajcie w TVP INFO. Zapraszamy też na nasze profile na Facebooku i Twitterze. Czekamy na Wasze komentarze i zdjęcia!

Te miasta już odwiedziliśmy!

Nowy Targ to dziesiąty i już ostatni przystanek na trasie naszego radiowo-telewizyjnego konwoju. W tegoroczne wakacje Twoje Miasto w RMF FM i TVP INFO było wcześniej w Gnieźnie, Fromborku, Lublinie, Łańcucie, Bolesławcu, Kołobrzegu, Giżycku, Wałbrzychu i Wieliczce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Twoje Miasto w RMF FM i TVP Info

Michał Rodak