To był dobry weekend dla kadrowiczów Nawałki, powołanych na mecze z Niemcami i Gibraltarem w eliminacjach Euro2016. Wspaniałą bramkę w lidze francuskiej strzelił Kamil Grosicki. Ligowe trafienia zanotowali też Robert Lewandowski czy Arkadiusz Milik.

Robert Lewandowski /SVEN HOPPE /PAP/EPA

Trzy strzelone bramki - to dorobek kadrowiczów Adama Nawałki w miniony weekend. Bramki zdobyli Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski i Kamil Grosicki. Zadowolony może być też Łukasz Fabiański, bo jego drużyna wygrała mecz w Premier League, a Polak nie puścił bramki. Na drugim biegunie mamy Jakuba Błaszczykowskiego i Sławomira Peszkę. Obaj nie znaleźli się nawet na ławkach rezerwowych swoich drużyn. Pechowy debiut w Bundeslidze zanotował Przemysław Tytoń. Puścił trzy bramki, a po jego faulu sędzia odgwizdał rzut karny.
  Artur Boruc (A.F.C Bournemouth) - Drugi mecz w Premier League drużyna Boruca zagra dopiero dziś wieczorem. Rywalem będzie FC Liverpool.

Łukasz Fabiański (Swansea FC) - Nasz bramkarz zachował czyste konto w wygranym 2:0 pojedynku z Newcastle United. Rywale oddali na jego bramkę tylko dwa celne strzały.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) - Serie A jeszcze nie wznowiła rozgrywek. W piątek Roma grała towarzysko z FC Sevillą i wygrała 6:4. Szczęsny grał w pierwszej połowie i zachował czyste konto.

Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) - zadebiutował w Bundeslidze w wygranym 3:1 meczu z FC Koeln. Po faulu Polaka sędzia podyktował rzut karny, dzięki którego klub z Kolonii zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu.

Thiago Cionek (Modena FC) - 90 minut w przegranym 0:2 meczu Pucharu Włoch z Sassuolo.

Kamil Glik (Torino FC) - grał do 80. minuty w wygranym 4:1 pojedynku Pucharu Włoch z Pescarą.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) - na ławce w meczu z Zenitem Sankt Petersburg. Drużyna z Krasnodaru wygrała 2:0.

Paweł Olkowski (FC Koeln) - zmieniony w 68. minucie spotkania z VfB Stuttgart (3:0). Polak niestety był jednym ze słabszych zawodników w swojej drużynie.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w wygranym 4:0 pojedynku z Borossią Moenchengladbach. Drużyna Thomasa Tuchela rozpoczęła sezon w imponującym stylu.

Łukasz Szukała (Al-Ittihad) - jego drużyna pierwszy mecz nowego sezonu rozegra w czwartek.

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - poza meczową kadrą w wygranym 4:0 meczu z Borussią Moenchengladbach.

Kamil Grosicki (Stade Rennais) - wszedł na boisko w 73. minucie. To była dobra decyzja trenera - "Grosik" zdobył fantastyczną bramkę - trafił zza pola karnego w okienko, a jego klub wygrał z Montpellier 1:0.

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) - leczy kontuzję żeber po Superpucharze Europy. Liga hiszpańska startuje za tydzień. Krychowiak w inauguracyjnej kolejce na pewno nie zagra.

Sławomir Peszko (FC Koeln) - poza meczową kadrą w starciu z VfB Stuttgart.

Maciej Rybus (Terek Grozny) - rozegrał cały mecz przeciwko Lokomotiwowi Moskwa. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Piotr Zieliński (Empoli FC) - 90 minut w meczu Pucharu Włoch z Vicenzą. Niestety Empoli, w którym zagrał też Łukasz Skorupski przegrało 0:1.

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut; gol i asysta przy bramce Thomasa Mullera w wygranym 5:0 meczu z HSV Hamburg.

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) - zagrał 82 minuty w wygranym 3:0 meczu z Willemem II Tilburg. W 18. minucie otworzył wynik spotkania.

Kamil Wilczek (Carpi FC 1909) - wszedł na boisko w setnej minucie spotkania. Capri w Pucharze Włoch wyeliminowało Livorno wygrywając 2:0.