Kobe Bryant zapewnił zwycięstwo Los Angeles Lakers w meczu z Miami Heat w lidze NBA. Jeziorowcy wygrali 108-107, a Bryant trafił za trzy punkty równo z końcową syreną.

Lider mistrzów NBA poprowadził ich do 15 zwycięstwa w sezonie. W meczu z Heat Bryant zdobył 33 punkty, z czego aż 17 w ostatniej kwarcie. Na 3 sekundy przed końcem to goście z Miami prowadzili dwoma punktami. Niestety dla nich rzutów osobistych nie wykorzystał wtedy najlepszy strzelec Heat Dwane Wayde. Lakers rozpoczęli akcję z połowy gości, piłka powędrowała do Kobe'ego a ten niesamowitym rzutem za trzy punkty zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Amerykańscy komentatorzy już uznają ten rzut za jedno z najbardziej spektakularnych trafień w karierze Bryanta. Po tym spotkaniu Lakers są najlepszą drużyną ligi NBA. Na koncie mają 15 zwycięstw i tylko 3 porażki.

Na przeciwnym biegunie znajdują się koszykarze z New Jersey. Do tej pory Nets nie wygrali ani jednego spotkania, ale przerwali tę passę w meczu z Charlotte Bobcats. Tym samym zakończyli najgorszą serię na starcie sezonu w historii całej NBA - 18 porażek. Do zwycięstwa drużynę z New Jersey w meczu z Charlotte poprowadzili Brook Lopez - 31 punktów i Cortney Lee - 27 oczek. Co ciekawe ostatni mecz, jaki wygrali koszykarze Nets miał miejsce 13 kwietnia. Pokonali wówczas... Charlotte Bobcats.

Sporą niespodzianką zakończył się mecz w Atlancie. Hawks musieli uznać wyższość New York Knikcs, przegrali 107-114. Dużą rolę odegrało w tym usunięcie z parkietu jednego z kluczowych graczy Jastrzębi Josha Smitha. Sędziowie wyrzucili go z boiska w drugiej kwarcie za krytykowanie ich decyzji. To faktycznie nam trochę pomogło. Smith potrafi zmienić grę całego zespołu - mówił po meczu trener Knicks Mike D'Antoni.