Ciężki mecz przed Agnieszką Radwańską. W 1/8 finału turnieju WTA w Sydney Polka zagra z Dinarą Safiną. Rosjanka jest w Australii rozstawiona z numerem drugim.

W swoim pierwszym meczu w nowym roku Radwańska zmierzyła się z Jill Craybas. Nie miała większych problemów i pewnie pokonała zajmującą 78. miejsce w rankingu WTA Tour Amerykankę 6-0, 6-4. Mecz trwał godzinę i piętnaście minut. Radwańska zanotowała trzy asy serwisowe i nie miała podwójnych błędów. Wykorzystała pięć break pointów, podczas gdy rywalka miała tylko jedną okazję do przełamania serwisu, ale jej nie wykorzystała.

Dla Radwańskiej był to nie tylko pierwszy mecz w nowym roku, ale też pierwszy oficjalny pojedynek od operacji dłoni, jaką przeszła w listopadzie. Spisała się rewelacyjnie i "pomściła" swoją siostrę Urszulę, która z Craybas walczyła w eliminacjach i przegrała.

Teraz jednak przed Radwańską dużo poważniejsza rywalka. Polka spotka się z Dinarą Safiną, która w pierwszej rundzie miała wolny los. Dla rozstawionej z dwójką Rosjanki mecz z Radwańską będzie więc pierwszym na tym turnieju. Stawka - awans do ćwierćfinału.