Adam Małysz zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się w sobotę w Lillehammer. Wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer, który wyprzedził swojego rodaka Thomasa Morgensterna.

Po pierwszej serii Schlierenzauer zajmował dopiero szóste miejsce. Jednak w drugiej próbie pofrunął na 141 metr i znokautował rywali. Adam Małysz w swoim pierwszym skoku uzyskał 127,5 metra, co dawało mu czwarte miejsce. Najlepszy na półmetku konkursu był Morgenstern, a za nim miejsca na podium zajmowali Robert Kranjec i Harri Olli. W drugiej serii Słoweniec i Fin skoczyli nieco gorzej i zsunęli się w klasyfikacji za Małysza. A on cieszył się z 78 podium w karierze

Przed tygodniem w Kuusamo Małysz nawet nie zakwalifikował się do konkursu. W kwalifikacjach skakał w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Dziś pogoda także nie rozpieszczała skoczków - padał gęsty śnieg, a skocznię spowijała mgła

Trener kadry Łukasz Kruczek mógł być zadowolony z występu pozostałych Polaków. Punkty Pucharu Świata zdobyli bowiem Kamil Stoch - 20 miejsce, Krzysztof Miętus - 21 pozycja i Marcin Bachleda 27 miejsce. Do drugiej serii nie awansował Łukasz Rutkowski.