Kierowcy Formuły 1 będą się ścigać po ulicach Rzymu. Jak twierdzą włoskie media organizatorzy Grand Prix doszli do porozumienia z szefem F1 Berniem Ecclestonem.

Pomysłodawca tego wyścigu Maurizio Flammini przyznał, że podpisał już w tej sprawie umowę z Ecclestonem. Bolidy Formuły 1 miałyby pojawić się na ulicach Wiecznego Miasta w 2012 lub 2013 roku. Władze F1 mają potwierdzić tę informację w najbliższych dniach.

Flammini zapewnia, że uliczny wyścig w Rzymie nie wykluczy z kalendarza mistrzostw świata Grand Prix Włoch na torze Monza. Najbardziej prawdopodobne rozwiązanie jest takie, że w kalendarzu pojawią się dwie imprezy rozgrywane we Włoszech. Klasyczny wyścig na Monzy, a także w Rzymie.

Pomysł zorganizowania wyścigu Formuły 1 przypadł do gustu burmistrzowi Rzymu. Gianni Alemanno oznajmił, że wspiera organizatorów, bo uważa przedsięwzięcie za bardzo ciekawe. Zapewnił jednocześnie, że nie zamierza zabrać miejsca w mistrzostwach świata organizatorom wyścigu na torze Monza. Oba wyścigi będą się od siebie bardzo różniły i mogą funkcjonować jednocześnie - powiedział burmistrz.