Auxerre przegrało z Nancy 1-3 w meczu ligi francuskiej. To druga z rzędu porażka klubu Ireneusza Jelenia. Polski napastnik jest kontuzjowany i nie wystąpił właśnie w dwóch ostatnich spotkaniach.

Porażka Auxerre z Nancy była sporą niespodzianką. Jeszcze dwa tygodnie temu Auxerre grało jak natchnione i było liderem francuskiej ekstraklasy. Pierwsze skrzypce w drużynie grał Ireneusz Jeleń. Niestety polski napastnik nabawił się kontuzji i nie może wybiec na boisko. Jak się okazuje bez niego zespół praktycznie nie istnieje.

W poprzedniej kolejce Auxerre, już bez Jelenia w składzie, przegrało z Paris Saint Germain 0-1. Teraz nie dało rady ligowemu średniakowi Nancy. W efekcie zespół spadł na piąte miejsce w tabeli. Dodajmy, że w ostatnim meczu nie zagrał również Dariusz Dudka, który obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych.

Polacy - Łukasz Piszczek i Artur Wichniarek - pojawili się tymczasem na boisku Bundesligi, ale nie będą mile wspominali niedzielnego meczu. Hertha Berlin przegrała z Schalke 0-2 i jest na najlepszej drodze do spadku z Bundesligi. Po dwunastu przegranych meczach Hertha zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Co ciekawe, w poprzednim sezonie klub z Berlina zakończył sezon na czwartym miejscu, tracąc zaledwie punkt do miejsca gwarantującego występ w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.