Gwiazdy dubbingujące głównych bohaterów w filmie "Kot w Butach 3D" - Antonio Banderas i Salma Hayek - przyjechały do Warszawy. Najnowsza komedia animowana twórców "Shreka" wejdzie do polskich kin 5 stycznia 2012.

Antonio Banderas użycza głosu tytułowemu Kotu w Butach, a Salma Hayek dubbinguje postać o imieniu Kitty. "Puss in Boots" będzie opowiadał o Kocie w Butach - mistrzu fechtunku, który organizuje napad. Celem jest kradzież mitycznej gęsi znoszącej złote jaja. Kitty będzie jego główną rywalką.

Dreamworks Animations to amerykańskie studio zajmujące się produkcją filmów animowanych. Szefem jest Jeffrey Katzenberg. Największe sukcesy studia to "Shrek", "Madagaskar", "Jak wytresować smoka" czy "Kung Fu Panda".

Salma Hayek i Antonio Banderas pracują ze sobą nie po raz pierwszy

Aktorzy grali razem między innymi we "Fridzie", "Pewnego razu w Meksyku", ale poznali się na planie znakomitego "Desperado" Roberta Rodrigeza. Było pięknie - mówi Faktom RMF FM Banderas. Oboje wierzyliśmy w Roberta, który nas złączył na planie. Cudowne doświadczenie - dodaje Hayek. Antonio był już wtedy ciachem, super idolem - to znaczy jest nadal - ale wtedy jego kariera nabrała tempa, a ja byłam dopiero na początku. Ale gdy pojawiłam się na planie, on traktował mnie wyjątkowo, jakbym była co najmniej Meryl Streep - mówi aktorka.

Oboje przyjechali do Stanów z innych krajów, angielski nie jest ich ojczystym językiem, a użyczają głosów dwóm głównym postaciom w hollywoodzkiej superprodukcji. To paradoks - mówi w rozmowie z Faktami RMF FM Antonio Banderas. To dowód na to, jak zaskakujące bywa życie. Nigdy, nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, gdy przyjechałem do Ameryki, że ktoś kiedyś do mnie zadzwoni i poprosi, żebym użyczył mojego głosu. To rodzaj zemsty - śmieje się Salma Hayek. Za to, że kiedyś odrzucali mnie na castingach z powodu mojego akcentu.